İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’da Mesajlar Uygulamasında Belirli Kişilere “Okundu” Bilgisini Gönderebilirsiniz

iOS 10 ile birlikte artık iMessage’da gizlilik esasları oldukça yükseltilmiş durumda. Bunlardan birisi de iMessage ile yakınen bildiğimiz “Okundu” bilgisi. Okundu bilgisi ile gönderdiğiniz iMessage mesajınızın ne zaman okunduğunu veya okunup okunmadığını görebiliyorsunuz.

teknik destek

iOS 10’la birlikte artık bunu istediğiniz kişilere gönderecek şekilde ayarlamanız mümkün. Yani iOS 10 öncesinde herkese açık veya kapalı olarak seçebildiğinizi “Okundu” bilgisini iOS 10’la belirli kişilere kapatabilir veya açabilirsiniz.

Bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Adım 1: Öncelikle Ayarlar > Mesajlar menüsüne gidin ve “Okundu Bilgisini Gönder” seçeneğini etkin ise kapatın.

Adım 2: Şimdi sizin için özel olan herhangi bir kişi ile mesajlaşmanızı Mesajlar uygulamasından açın. Ekranın sağ köşesinde yer alan “i” ikonuna dokunun.

Adım 3:Okundu Bilgisini Gönder” seçeneği varsayılan olarak kapalı olduğu için bu kişi için de kapalı olacaktır. Buradan bu kişiye özel olarak okundu bilgisini etkinleştirin.

Şimdi okundu bilgisi genel olarak kapalı olsa da bu seçtiğiniz kişiye özel olarak açık olacaktır. Yani A kişisinin mesajınızı okuduğunuzda okundu bilgisi gönderilmiyorken B kişisi için etkinleştirdiğiniz “Okundu Bilgisini Gönder” seçeneği sayesinde mesajını okuduğunuzda kendisi bilgilendirilecektir.

Unutmayın bu özellik sadece iMessage ile kullanılabilir. İyi eğlenceler!

müşteri hizmetleri