iOS 10’da, Mesajlarda Normale Göre 3 Kat Daha Büyük Emoji Nasıl Gönderilir?

iOS-10-3-Kat-Buyuk-Emoji

iOS 10’un en yenilikçi özelliklerinden birisi de Mesajlar uygulamasından %300’e kadar daha büyük emoji gönderebilmenin mümkün olması. Ancak her şekilde veya koşulda 3 kat daha büyük emojiler göndermek mümkün değil.

teknik destek <

Biz de yakın zamanda herkese açık olarak yayınlanacak olan iOS 10’un final sürümü öncesi böylesi bir rehber yazı hazırlayarak tam kullanım şeklinin nasıl olduğuna açıklık getirmek istedik.

Büyük Emoji Gönderme

iOS-Emoji-Paketi

Her zaman olduğu gibi klavyeden küre simgesine dokunarak emojilerimizi açıyoruz ve dilediğimiz emojiyi seçip gönderiyoruz. Göreceksiniz ki gönderilen emoji 3 kat daha büyük olacaktır.

ios-10-buyuk-emoji

Ancak burada dikkat etmeniz gereken birkaç husus söz konusu. Aynı veya farklı, aynı anda en fazla 3 emojiyi bu şekilde büyük olarak gönderebilirsiniz. Yani üç kalp emojisini yan yana 3 kat büyük şekilde göndermeniz mümkün ama dördüncü kalbi eklemeniz durumunda emojiler normal boyutlarında gönderilecektir.

iOS 10 Emoji

Ek olarak emojinin yanına herhangi bir metin eklerseniz yine emoji veya emojiler normal boyutlarında gönderilirler.

14081279_10208651760865074_536253627_n

Ayrıca normal metin mesajında emoji boyutlandırması yer almıyor. Bu özellik sadece iMessage ile kullanılabilir durumda.

iOS 10’da iMessage’la daha eğlenceli mesajlar atmak istiyorsanız göndermeden hemen önce gönder butonu olan mavi butona biraz sert dokunun. Mesajınızı daha eğlenceli hale getirecek seçenekleri görebilirsiniz.

iOS-10-efektli-mesaj

müşteri hizmetleri