İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’daki 3D Touch Yetenekleri Neler?

iOS 10 ile Apple 3D Touch’ı daha kullanışlı ve uygun hale getirmeye odaklanmış.Eğer iPhone 6s ya 6s Plus’ınız varsa kilit ekranında ve ana ekranda kullanabileceğiniz yeni eylemler mevcut.

teknik destek

Kilit ekranında gelen bildirimleri okumak, cevaplamak, fotoğraf yada videoyu görüntülemek için artık kilit ekranından çıkmanıza gerek yok. 3D Touch’ın Peek ve Pop yetenekleri sayesinde bildirimler üzerinde işlemler yapabilirsiniz. Bildirim merkezindeki bildirimleri temizlemek için 3D Touch kullanabilirsiniz.

[irp posts=”7533″ name=”iOS 10 İle Mesajlar Uygulamasına Yepyeni Özellikler Geliyor”]

Bir uygulamayı indirirken, duraklatmak veya indirme işlemini iptal etmek istiyorsanız 3D Touch’ı kullanabilirsiniz.

iOS 10 Ana Ekranda  3D Touch Artık Daha Yetenekli

Bir klasörün isimini hızlı bir şekilde değiştirmek istiyorsanız klasöre basılı tutun. Eğer bir klasördeki uygulamar üzerinde bildirim işaretleri varsa 3D Touch kullanarak bildirimlere erişebilirsiniz.

Kontrol Merkezi’nde el fenerine basılı tutarak ışığın yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcıya basılı tutarak zaman aralıklarını ayarlayabilir, hesap makinasında son işlemin sonucunu kopyalayabilir, kamera ikonunda işlem yapmak istediğiniz moda kolayca ulaşabilirsiniz.

MacRumors sitesi iOS 10 ile gelecek olan bu geniş 3D Touch seçeneklerini gösteren bir video hazırlamış. Kayifli seyirler.

 

müşteri hizmetleri