iOS 10’daki Uyandırmak için Kaldır Özelliği Hangi Cihazlarda Çalışıyor?

Raise to wake

WWDC 2016’da tanıtılan ve dün akşam yayınlanan iOS 10, pek çok yenilik getiriyor. Bunların başında kuşkusuz yeniden tasarlanan kilit ekranı geliyor. Bu ekranı görmek için artık herhangi bir tuşa basmamıza gerek yok.

teknik destek <

Raise to Wake yani “Uyandırmak için Kaldırın” özelliği sayesinde cebinizde duran yada masada duran iPhone’u elinize aldığınızda ekran ışığı otomatik olarak yanar. Bu sayede bildirimlere göz atabilirsiniz. Bu özelliği isterseniz ekran ve parlaklık ayarlarından kapatabiliyorsunuz.

img_0340

Uyandırmak İçin Kaldır, bir çok iPhone sahibinin kullanmak istediği bir özellik. Fakat Apple, bu özelliği sınırlamış durumda. Özellik sadece iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta çalışıyor. 7 Eylül’de tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus da özelliği destekleyen cihazlar arasında.

Bu özellik sadece M9 hareket yardımcısı donanımına sahip cihazlarda çalışacak. Bu sebeple haberde bahsi geçen cihazlar dışındaki cihazlara bu özellik gelmeyecek.

müşteri hizmetleri

16 Comments

  1. Aldım satacam iPhone yede tövbe çok kötü sürekli kendilerini düşünüyorlar zaten en güzeli zarifi 6 niye böyle yapıyorlar anlamadım

  2. Ne sacmalık ya Yen’i aldık cihazı bi yapın hepsi aynı olsun bu bunda şu bunda yok

  3. Ben de iPhone 6 var Bu özellik yok iPhone’un buna bir el atması lazım rezalet bir durum

  4. Benim telefonum iphone 6 ve böyle bir özellik yok ana ekran tuşuna ve kapatma tuşuna basarsam çıkar mı yoksa telefonum uygun değil mi?

  5. yav 6 yı se ile mi kıyaslıyorsunuz. 6 eski bir cihaz gidin yenisini alın normal koymaması.

      1. Var var. Aktif olmasına rağmen çalışmıyor. Düşük güç modunda da değil telefon. Anlayamıyorum.

  6. Hiç yorum yapmazdım apple de samsung gibi oldu daha yeni 6aldım 2000tl nin üstünde ama özellik gelmiyor saçmalık

Comments are closed.