İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’dan iOS 9.3.5’e Nasıl Geri Dönülür? Cevabı Rehberimizde!

Apple iOS 9.3.5 e dönüşü kapattığı için bu yöntem artık geçersizdir.

Pek çok kullanıcı iOS cihazınızı (iPhone, iPad, iPod touch) iOS 10’a güncellemiş durumdalar. Ancak gerek Apple’ın bazı yazılımsal hataları gerekse kullanıcıların bir iOS 9’a göre yapılan değişikliklere alışamaması süreci zorlaştırmış durumda. Bugünkü rehber yazımızda iOS 10’dan iOS 9.3.5’e nasıl geri dönülür bunu anlatacağız.

teknik destek

Evet, şimdi gelin adım adım iOS 10’dan iOS 9.3.5’e geri dönüş rehberimize geçelim.

Adım 1: Yedekleme konusunda yapabileceğiniz bir şey yok. iTunes ile iOS 10 üzerinden yedekleme yapıp bunu iOS 9.3.5’e geri dönünce yüklemeniz mümkün değil. Bu konuda yapabileceğiniz tek şey iCloud’u kullanmak olacaktır. Bunun için öncelikle cihazınızı bir Wi-Fi’a bağlayın. Ayarlar > iCloud menüsüne gidin ve Yedekleme menüsüne dokunun. Şimdi Yedekle seçeneği ile yedeklemenizi yapın.

Adım 2: iOS 9.3.5 yazılım dosyasını indirin. iOS cihazınıza göre iOS 9.3.5 yazılım dosyasını indirebilirsiniz. Burada dikkatli olmalı ve cihazınızla uyumlu yazılım dosyasını indirmektir.

Adım 3: iTunes’i açın. iOS cihazınızı DFU moduna alın.Cihazı DFU moduna alabilmek için güç ve ana ekran düğmelerine birlikte basılı tutun ve ekranın kapanıp kararmasının ardından beşe kadar sayıp güç düğmesinden elinizi çekin.

Cihazınız kapalı olduğu halde iTunes kurtarma moduna girecek ve iTunes bir cihazın kurtarma modunda olduğu yönünde size uyarı verecek.

Adım 4: İndirdiğiniz yazılım dosyası .rar dosyası ise IPSW uzantılı dosyayı yalın olarak dışarı çıkartarak hazırlama yapın. Şimdi iTunes üzerinden Mac’te klavyenizin ALT, Windows’da SHIFT tuşuna basarak “iPhone’u Yükle/Geri Yükle” seçeneğine tıklayın. Gelen ekrandan iOS 9.3.5 yazılım dosyasını seçin ve Tamam deyin.

Sonuç olarak iOS 10’dan iOS 9.3.5’e sorunsuz geçişiniz yaklaşık 15-20 dakikalık süreçte tamamlanacaktır. Bu süreç kimi zaman uzayabilir ve uzamakla birlikte iOS cihazınız birkaç kez yeniden başlatılabilir. Sabırla beklemeniz ve iOS cihazınızla bilgisayar bağlantısını koparmamanız gerekiyor.

müşteri hizmetleri

2 Yorum

  1. Huseyin akin sonmez Huseyin akin sonmez 19 Kasım 2016

    Bu yöntem her zaman işe yararmi

Yorumlar kapatıldı.