İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’la 72 Yeni Emoji Hayatımıza Girecek

13 Haziran’da tanıtılacak olan iOS 10’la hayatımıza pek çok yenilik girecek. Bunlardan birisi de Unicode 9 ile gelecek olan 72 yeni emoji olacak diyebiliriz.

Yeni emoji paketinde yepyeni hayvan figürlerinden yiyecek, spor, genişletilmiş suratlar gibi bir dizi ikon yer alıyor. Haziran’da tanıtılacak olan Unicode 9’un iOS 10’lada kullanıma sunulacak diyebiliriz. Yeni emoji paketinin geliştirici sürümü ile mi yoksa final sürümle mi geleceği ise şimdilik belirsiz.

Unicode 9’un detaylı bir şekilde içeriğine değinecek olursak; yeni el hareketleri, yepyeni hayvan figürleri, sportif aktivite ikonları, yiyecek-içecek, yeni yüzler ve en önemlisi selfieye vurgu yapan bir ikon mevcut.

Unicode yepyeni emoji paketi için bir önizleme görseli de paylaşmış durumda. 21 Haziran’da yayınlanacak olan emoji paketi uzmanlara göre iOS 10’a dahil edilmesi birkaç ay sürebilir. Yani yeni emoji paketi iOS 10’un final sürümü ile veya ara beta güncellemeleri ile hayatımıza girebilirler. Elbetteki final sürümü ile yaygın bir kullanıma kavuşacağını belirtelim. Çünkü bir geliştirici veya halka açık beta yazılım programı kullanıcısı iOS 10’un herhangi bir beta sürümü ile edindiği bu yeni emoji paketinden kullanmak istediği emojiyi sıradan bir iOS 9 kullanıcısı cihazında görüntüleyemeyecek.