iOS 10’un iPhone’lar Üzerinde Pil Ömrüne Etkisi Ne?

iOS 10 Yenilikleri

Apple iPhone 7’yi tanıtmasının hemen ardından geliştiriciler için iOS 10’un GM sürümünü yani geliştiriciler için final sürümünü yayınladı. Şimdi standart kullanıcılar iOS 10’un herkese açık final sürümünün yayınlanacağı 13 Eylül’ü beklemeye başladılar.

teknik destek

Elbetteki yeni iOS sürümünün beraberinde getirdiği özellikler heyecan verici özellikler ve özellikle iPhone sahipleri bu sürümü cihazlarına kurmak için sabırsızlanıyorlar. iOS 10’un beraberinde getirdiği yenilikler, geliştirmeler bir yana en çok merak edilen ise pil ömrü. Bugünkü haberimizde bu konuya elimizden geldiğimizce açıklık getirmeye çalışacağız.

Öncelikle iOS 10’un Apple için şimdiye kadarki en büyük sürüm olduğunu söyleyelim. Bu yönü ile iOS 10 ile, sevdiğiniz her şeyin şimdi çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Buna pil ömrüde dahil! Evet kendi iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus üzerindeki testlerimizde bunu rahatlıkla görebildik.

Mesela şahsen kendi cihazım (iPhone 6s) için %33 pil seviyesine kadar gelen pil ömrümün istatistikleri şu şekilde;

  • Kullanım: 6 saat 5 dakika
  • Bekleme: 9 saat 35 dakika

Üstelik Apple Watch’ım için Bluetooth kullanım süresi boyunca açıkken elde edilen istatistikler bu şekilde.

iOS 10 GM öncesi, iOS 9 sürümlerinde her nedense benzer yönde bir pil performansını görememiştim. Ancak iOS 10 GM ile beklediğimi bulduğumu söyleyebilirim. Zaten iOS 10’u yayınlanması ile Apple +1-2 saatlik pil ömründen söz ediyordu. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la da iPhone 6s/6s Plus’a göre +1-2 saat ek pil ömrü ile karşımıza çıkan şirket özellikle iOS 10’lu iPhone 7 ile oldukça iyi bir pil ömrü sunacağını bütün açıklığı ile konuşabiliriz.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!