iOS 11.0.3’deki Sorunlar Can Sıkıyor!

iOS 11-0-3 Guncellemesi

Apple’ın iOS 11’i daha sorunsuz hale getirmek için peşi sıra yayınladığı ara güncellemelerin sorunları çözmekten öte daha da şiddetlendirdiği ortaya çıktı. Sorunlardan kurtulmak için bir umut iOS 11.0.3 güncellemesine geçen kullanıcılar artan sorunlara karşı daha fazla sessiz kalamadılar ve resmi Apple destek forumu, sosyal medya ve Reddit üzerinden şikayetlerini dile getirmeye başladılar.

teknik destek

Özellikle Apple’ın doğrudan destek hizmeti sunduğu Twitter’daki resmi destek hesabı @applesupport’a pil, performans, Touch ID ve Bluetooth ile ilgili birçok sorunun bildirildiği görülüyor. Kullanıcıların dile getirdiği bazı sorunlar şu şekilde:

“@AppleSupport Pil, iOS 11.0.3 güncellemesinden sonra daha hızlı boşalıyor”

“@AppleSupport Pilimi günde 3 kez şarj etmem gerekiyor. Ve bundan bıktım…”

“@AppleSupport Tüm hataların giderildiğini umarak 11.0.3’e güncellendi. Artık dondurulmuş bir 6s var”

“@AppleSupport iOS 11.0.3’e güncelledik, telefonun şarjı çok yavaş doluyor, Twitter uygulaması bile iPhone 6’da 5-10 saniyede açılıyor”

“@AppleSupport iPhone 6s Plus’ımı iOS 11.0.3’e güncellediğimden beri süper yavaş ve yanıt vermiyor”

“@AppleSupport @Apple iPad Pro ve iPhone 7 Plus’ın hoparlöründe neden Bluetooth sorunları var?”

“#IOS 11.0.3’ün kullanılmasından ötürü pil ömrü her zamankinden daha hızlı tükeniyor. @Apple @AppleSupport”

“@AppleSupport benim iPhone 6s Plus’ım iOS 11.0.3’e güncellendi ve artık ana ekran düğmesi iki kez tıklanmadıkça çalışmıyor”

“iPhone 6’yı güncellediğimden beri takvim uygulaması düzgün çalışmadı @AppleSupport”

“Yükseltildikten sonra pil ömrü berbat. Yükseltmeden önce, iPad’imi iki kez, bazen haftada 3 kez şarj ettim. Şimdi her gün şarj edilmesi gerekiyor. Ayrıca, yavaş şarj oluyor @AppleSupport”

Apple’ın tüm sorunlardan haberdar olduğunu biliyoruz ve bu sorunları gidermek için çalışma yaptığından eminiz ancak o kadar çok sorun varki hepsini küçük iOS 11 ara güncellemeleri ile gidermesi mümkün olmadı. Bu yüzdendir ki, sorunların iOS 11.1 ile ele alınacağını ve giderileceğini düşünüyoruz.

Şimdiye kadar Apple’ın iOS 11.0.1, iOS 11.0.2 ve iOS 11.0.3 ile pil ömrü ve performans sorunlarının çözülmesinden öte doğrudan kullanımı etkileyen sorunlara odaklanıldığını gördük.

Siz de yukarıdaki veya daha farklı sorunlardan etkilenen kullanıcılardansanız iOS 11.1’in yayınlanacağı güne kadar beklemek zorundasınız. Şu anda iOS 10’a geri dönmek mümkün değil ancak iOS 11.1’in yayınlandığı gün bu sürüme geçiş yaparak yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. iOS 11.1’in şimdilik ne zaman yayınlanacağı belirsiz ancak bir veya iki hafta sonra yayınlanacağını düşünüyoruz.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. benim cihaz iPhone 5 s, iOS 11.0.3 güncellemesinden sonra watsapp ve başka uygulamalardan bildirimler gelmiyor. facebook uygulaması açıldığında bildirimleri görmek oluyor. performans ve batarya ile ilgili sorunum yok, ancak ne yapdım bildirim sorununu çözemedim. ayarları sıfırlama, uygulamanı kaldırıp yeniden kurma, bildirim ayarlarını sıfırlama gibi yöntemlerin hiç biri işe yaramadı. inşallah apple bu sorunlardan haberdardır.

Comments are closed.