iOS 11.1.2 Güncellemesindeki Tarih Hatası iPhone ve iPad’in Çökmesine Neden Oluyor!

iOS 11.1.2 Tarih Hatası

Apple’ın 17 Kasım’da yayınladığı iOS 11.1.2 güncellemesinde iPhone ve iPad’in çökmesine neden olan kritik bir tarih hatası tespit edildi. iOS 11.1.2 yüklü iPhone veya iPad’de manuel olarak tarihi 2 Aralık tarihine ayarlayıp saati 12:15’ten sonraki herhangi bir zaman dilimine getirdiğinizde cihaz çöküyor.

teknik destek

Sorun, günlük veya tekrarlanan hatırlatmalar sunan uygulamaların bildirimlerinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Örneğin, etkilenen uygulamalarından birisi meditasyon uygulaması olan Headspace. Uygulama, kullanıcıların meditasyon yapmaya vakit ayırmaları için teşvik edici günlük hatırlatmalar yapıyor. Tekrarlanan bildirimler yerel zaman birimi (uzak bir sunucudan bilgi alınmıyor) kullanılarak yapılıyor ve bu da iPhone veya iPad’in çökmesine neden oluyor.

Apple yetkilileri, sorunun geçici bir çözümü olmadığını söyleyerek bir süre için manuel olarak tarih değişikliği yapılmamasını tavsiye ediyorlar. Bu noktada yapılması gereken en iyi şey bugün yayınlanan iOS 11.2 güncellemesini indirmek ve yüklemek gibi duruyor. Çünkü Apple’ın bu sorunu yayınladığı en yeni iOS 11 güncellemesi ile giderdiği görülüyor. Nitekim şirketin iOS 11.2 güncellemesini bugün, sürpriz bir şekilde yayınlamış olması iOS 11.1.2’deki tarih sorunundan kaynaklandığını net bir şekilde ifade edebiliriz.

Cihazlarında özellikle iOS 11.1.2 güncellemesini çalıştıran kullanıcıların muhakkak iOS 11.2 güncellemesini indirmelerini ve yüklemelerini tavsiye ediyoruz.

müşteri hizmetleri