İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.1.2 Jailbreak Cydia Desteğiyle Beraber Gelecek

Sunulan iOS 11 işletim sisteminin Jailbreak sürümleri olarak tam anlamıyla korumalı bir şekilde olduğunu söylemek hayalcilik olacaktır. Özellikle iOS 11.1 sürümünün gelmesinden itibaren sürekli gelen bu seri için Jailbreak sürümleri de ortaya çıkmaya başladı. Son kullanıcılar için yayınlamıyor olsa da sürekli bu konuyla ilgili yeni haberler ve yeni bir gelişmelerle karşı karşıya kalıyoruz.

teknik destek

Bu konuda gelen haberlerden sonra herkesin kullanabileceği bir Jailbreak sürümü geleceğini söylememiz yanlış olmayacaktır. Son gelen haberlerde bizlere bunu göstermektedir. Son iddialar ise iOS 11.1.2 sürümüyle bunun geleceğini söyler.

iOS 11.1.2 Jailbreak Ne Zaman Yayınlanır?

iOS 11.1.2 Jailbreak aslında sürümü birkaç farklı sürümle beraber yayına başlamıştı. Google ekibi de sürümü duyururken sürüm sadece son kullanıcılar için yayımlanmamıştı. Bu yüzden de bu sürümü herkes kullanamadı. Bunun üzerine bir de Cydia desteğinin açıklanmıyor olması da önemli bir gelişme oldu. Fakat yeni gelmesi beklenen sürümle beraber bütün sorunlar çözülecek gibi duruyor.

Saurik ise bu konu hakkında kısa bir süre önce açıklama yaptı. Cydia uyumu sürümü çalışmalarına başlandığı da duyurdu. Yapılan bu duyurunun üzerinden 2 ay geçtikten sonra iOS 11.1.2 Jailbreak sürümü için uyumun geleceği açıklandı. Jailbreak aracına entegre edilmesi başarılan Cydia’yla birlikte tam komplike bir Jailbreak sistemi elde edilmiştir. Çalışmaların Coolstar tarafından da desteklenmiştir. Aynı zamanda GitHub’da paylaşımını yaptı.

teknik destek