İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.1 Beta 2 ile 3D Touch Uygulama Değiştirici Özelliği Geri Geldi!

iOS 11 ile kaldırılan ve büyük tepki çeken 3D Touch donanımına sahip cihazlarda kullanılabilen “3D Touch ile Uygulama Değiştirici” özelliği bugün yayınlanan iOS 11.1 beta 2 ile yeniden kullanıma sunuldu.

teknik destek

Özellik, iOS 11 beta sürecinde Apple tarafından kasıtlı olarak kaldırılmış ve herkese açık olarak yayınlanan iOS 11’in final sürümünde de yer almamıştı. Ancak, Apple yazılım mühendisliği şefi Craig Federighi, gelecekteki bir iOS 11 güncelleştirmesinde bu özelliğin yeniden geleceğinin sözünü vermiş bununla ilgili haberi sizlerle paylaşmıştık (ilgili haber).

Neyseki 3D Touch Uygulama Değiştirici özelliği şu anda iOS 11.1 beta 2’de yeniden kullanıma sunuldu ve testlerinin tamamlanmasının ardından yayınlanacak olan iOS 11.1’in herkese açık final sürümünde yer alacak.

İlk olarak iOS 9 ile gelen bu özellik, 3D Touch donanımına sahip iPhone’a sahip olan bir kullanıcının ekranın sol kenarına sertçe basması ile Uygulama Değiştirici’ye erişmesine olanak tanıyan bir jest olarak biliniyor.

Şu anda iOS 11’in iOS 11.0, iOS 11.0.1 ve iOS 11.0.2 sürümlerinde Uygulama Değiştirici’ye erişmek için Ana Ekran düğmesine iki kez basmak gerekiyor ancak iOS 11.1 ile bu durum değişecek ve 3D Touch ile de Uygulama Değiştirici’ye erişmek yeniden mümkün hale gelmiş olacak.

Şu anda, geliştiriciler için iOS 11.1 beta 2 kullanılabilir durumda ve iOS 11.1’in test sürecinin ne zaman tamamlanacağı ve herkese açık final sürümünün ne zaman yayınlanacağı hakkında konuşmak için oldukça erken. Yine de, iPhone X’in piyasaya çıkış tarihi olan 3 Kasım’dan kısa süre önce iOS 11.1’in yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

teknik destek

Bir yorum

  1. seyhmusarkan seyhmusarkan 10 Ekim 2017

    Çok sevindim 3d touch için gittiği için üzülmüştüm çok umarım 3d touch stutter ve bir kaç bug’u gidermişlerdir batarya sorunu ios 11.1 ile umarım ki giderilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.