iOS 11.1 Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 11.1 Beta

Apple, bugün, iOS 11‘in ilk geliştirici betasını yayınladı. iOS 11 beta 1 şu anda indirilebilir ve yüklenebilir durumda. Elbetteki geliştiriciler için test amaçlı olarak yayınlanmasından dolayı en yeni iOS güncellemesinin betası herkes tarafından kullanılamıyor.

teknik destek

Bu yazımızda iOS 11 beta 1’i sıradan bir kullanıcının iPhone’una, iPad’ine veya iPod touch’ına nasıl yükleyeceğini göstereceğiz.

Önemli Hatırlatma: Beta güncellemeleri geliştiriciler veya beta yazılım programı kullanıcıları için uygundur. Sıradan bir kullanıcının gündelik hayatta kullandığı iOS aygıtında beklenmedik sorunların yaşanmasına neden olabilir.

iOS 11 Beta Nasıl Yüklenir?

1 Öncelikle buradaki bağlantıya dokunarak/tıklayarak iOS 11 beta 1 konfigürasyon profilini iOS aygıtınıza indirin.

2 Konfigürasyon dosyası indiği anda bir diyalog ekranı açılacaktır. Bu diyalog ekranındaki “İzin Ver” seçeneğine dokunun.

IMG_3633

3 (Eğer ki gelirse) bir aygıt seçmeniz istenilecektir. Buradan sizin için uygulana seçimi yapın: iPhone / iPad / iPod touch. Yani yüklediğiniz aygıtınızı seçin.

IMG_3634

4 Profili Yükleme ekranı geldikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki Yükle seçeneğine dokunun.

IMG_3635

5 Parolanızı girin.

IMG_3636

6 Apple’ın şartlarını ve koşullarını kabul ederek yükleme işlemini tamamlamak için ekranın sağ üst köşesindeki Yükle seçeneğine dokunun.

7 Son adımda aygıtınızı yeniden başlatmanız istenilecektir. Yeniden Başlat seçeneğine dokunun.

IMG_3637

iOS aygıtınız kısa süre içerisinde yeniden başlatılacaktır. Şimdi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden kullanılabilir olan en sonraki iOS 11.1 beta sürümünü görebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.