İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.1 Güncellemesi Nasıl? Yüklemeye Değer mi?

Apple dün, iOS 11.1 güncellemesini yayınlandı ve bu güncellemenin önceki herhangi bir iOS 11 sürümü kullanıcısı için yeri oldukça ayrı. Çünkü ilk büyük iOS 11 ara güncellemesi ve “yeter!” artık dedirten pek çok sorunu çözdüğü düşünülüyor.

teknik destek

iOS 11.0.3 kullanıcılarına gelen iOS 11.1 güncellemesi, iPhone 7 için 305MB, iPhone 7 Plus için 312MB, iPhone 8 için 329MB ve iPhone SE için 246MB’dır. Yüksek hızdaki bir kablosuz ağ ile güncellemenin indirme ve yükleme işlemi maksimum 15-20 dakika sürüyor. iOS 11.0.2 veya iOS 10 gibi daha eski bir sürümden güncelleme yapacaksanız, güncellemenin boyutu daha yüksek olacağı için indirme ve yükleme işlemi biraz daha uzun sürebilir.

Şu anda iPhone 8, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone SE cihazlarımızda iOS 11.1’i çalıştırıyoruz ve genel kullanım adına konuşmak için henüz çok erken olsa da performans konusunda bazı izlenimlerimizi paylaşmak istiyoruz.

Cihazlarımızda herhangi bir yükleme veya yükleme sonrası sorunla karşılaşmadık. Yani güncellemeyi sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Elbetteki bizim sorun yaşamamış olmamız sizin de yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Bu sebeple, güncelleme öncesi iCloud veya iTunes yedeklemesini yapmanızı tavsiye ederiz.

Pil ömrü için özellikle iOS 11.0.3’e göre oldukça etkin bir iyileştirme yapıldığını görüyoruz. Özellikle de ani pil boşalmalarının (şarj seviyesinin bir anda yüzde 10’dan yüzde 5’e düşmesi gibi) oluşmadığını gördük. LTE, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarının daha güçlü hale geldiğini gözlemledik.

Henüz bunu söylemek için çok erken olsa da uygulama performanslarında bir düşüş olduğunu görmedik. Arayüz hızı oldukça iyi görünüyor. Güncellemenin hemen ardından iPhone SE’nin yerleşik iOS klavyesinde kimi zaman bazı kasılmalar-donmalar meydana geldiğini farketmiştik ancak bir müddet sonra sorunun kendi kendine çözüldüğüne şahit olduk.

Genel olarak, iOS 11.1 şu anda oldukça kararlı ve sorunsuz görünüyor diyebiliriz. Özellikle bir iOS 11 kullanıcısıysanız en sonki sürüm olan iOS 11.1’e geçiş yapmamanız için hiçbir sebep yok.

Siz de cihazınıza iOS 11.1’i yüklediniz mi? İzlenimleriniz ne, bu sefer olmuş mu? Lütfen yorum yaparak bizimle paylaşın.

teknik destek

4 Yorum

 1. Tolga Tolga 7 Kasım 2017

  Batarya boşalıyor sakn indirmeyin

 2. Fatih Fatih 2 Kasım 2017

  Yayınlandığı birkaç saat içerisinde yükledim ve kullanıyorum. Gayet kullanışlı kasma donma performans düşüşü vs yok pil iyileştirmesi fark edilecek derecede yapılmış iphone 7 için tavsiye ederim

 3. Eray Eray 1 Kasım 2017

  İos 10.2.1 sürümdeyim güncellemeyi tavsiye ediyormusunuz pil performans? Geçmeni değer mi

  • Mert Mert 3 Kasım 2017

   Pil iOS 10 sürümü daha iyi ben 10.3.3 kullanıyorum 7 plusta şarj süper 11 pil ömrü berbat

Yorumlar kapatıldı.