İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.2.1 Güncellemesi Kameranın Odaklanma Sorununu Çözüyor!

Dün yayımlanan iOS 11.2.1 güncellemesinin bazı iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kullanıcılarının iOS 11.2 sonrası karşılaştıkları kameranın otomatik odaklanma sorununu çözdüğü dile getiriliyor. Kameranın otomatik odaklanma sorununun iOS 11.2 sonrası görülmeye başlandığı ve özellikle iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kullanıcılarının etkilediğini belirtiliyor.

teknik destek

iOS 11.2.1 güncellemesini yükleyen kullanıcılar iOS 11.2 sonrası karşılaştıkları bu sorunun çözüldüğünü söylüyorlar.

Sorundan etkilenen kullanıcılara göre, bir görüntüyü yakalamak istenildiğinde kamera doğru odaklanmıyordu. Özellikle iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın çift lensli kamerasının odağının kaydığı ya da elle odaklanmayı bile kabul etmediği söyleniyor.

iPhone X Çift Kamera

iOS 11.2 güncellemesini cihazına yükleyen pek çok kullanıcı, cihazı sıfırlama başta olmak üzere yeniden başlatma gibi pek çok yöntemi deneselerde başarılı olmadıklarını ve iOS 11.1.2’ye geri dönüş yaparak sorundan kurtulduklarını Twitter’dan dile getirdikleri görülüyor.

Apple’ın sorundan haberdar olduğu ve iOS 11.2.1 ile kameranın otomatik odaklanma sorununu çözüldüğünü söyleyelim. Sorundan etkilenen pek çok kullanıcının da bunu doğruladığının altını çizelim.

iOS 11.2.1 güncellemesini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden hemen şimdi ücretsiz ve kablosuz olarak indirebilirsiniz. iOS 11.2.1, kameranın otomatik odaklanma sorununu çözmesinin yanısıra, Apple’ın paylaştığı sürüm notuna göre Ev uygulamasını paylaşan kullanıcıların uzaktan erişimini etkisizleştirmesine neden olan kritik bir hatayı ve diğer pek çok sorunu gideriyor.

teknik destek

16 Yorum

  1. Önder Önder 15 Aralık 2017

    Bu sürüme jailbreak çıkabilir mi acaba?

  2. Önder Önder 15 Aralık 2017

    Hata düzeltilmesine odaklanılmış bu yazılımda.

Yorumlar kapatıldı.