iOS 11.2.1 için Untethered Jailbreak Aracı Ortaya Çıktı!

iOS 11.2.1 için Jailbreak

Alibaba’nın Pandora Laboratuarı’ndan güvenlik araştırmacıları, Apple’ın en yeni amiral gemisi olan iPhone X ile uyumlu yeni bir Jailbreak aracı oluşturduklarını iddia ediyorlar. Geliştirilen Jailbreak aracının adı ise Pandora. Aracın, Apple’ın bu yayınladığı iOS 11.2.1 ile sorunsuz bir şekilde çalıştığı söyleniyor.

teknik destek

Alibaba tarafından yayınlanan blog yazısında, geliştirdikleri Jailbreak aracının son 2 yıl içinde Pangu ve Luca Todesco tarafından yayınlanan semi-untethered Jailbreak gibi olmadığı notu yer alıyor. Bu Jailbreak aracının untethered olması ve cihazın yeniden başlatılması gibi durumlarda Jailbreak aracının kullanılamaz hale gelmeyeceği anlamına geliyor. Belki de daha da önemli olan şey ise semi-untethered olmayan Jailbreak aracının iOS 11.2’yi de destekliyor olması.

Alibaba’nın Pandora Jailbreak aracının iOS 11.2 ve iOS 11.2.1 ile çalışıyor olması göz önüne alındığında, aracın bir başka iOS canavarı olan Ian Beer’in yakın zamanda yayınladığı tfp0 exploitine dayanmadığı görülüyor. Öyle görünüyor ki Pandora, Alibaba’nın kendi keşfettiği güvenlik açıklarına dayanıyor ve tüm bu güvenlik açıklarının büyük kısmı önceden Apple’a bildirilmişti.

Alibaba’nın baş araştırmacısı olan Song Yang, Pandora Jailbreak’in yalnızca güvenlik araştırması için olduğunu ve halka açık olarak yayınlanmayacağını açıkladı. Buradan, şirketin herkes tarafından kullanılabilir bir Jailbreak aracını yayınlamak yerine Apple’ın işletim sistemini test etmeye, sınamaya yönelik bir çalışma yaptığı çıkarmak mümkün.

Tüm bu gelişmeler karşısında, şimdilik Jailbreak topluluğunun beklemeye devam edeceği görülüyor. Belki çok yakın gelecekte iOS 11 için Jailbreak adına büyük bir gelişme yaşanabilir.

teknik destek

6 Comments

  1. Vijdansızlar birde jailbreak e talep yok diyolar utanmadan siz halka açık bırakın bakalım talep var mı yok mu ipneler ya 🙂

  2. ulan allahsızlar. gösterip vermeyenler gibi. 1 senedir bekliyoruz. jailbreaksiz iphone hiç çekilmiyor.

Comments are closed.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!