İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.2 Beta 1 ile Gelen Yenilikler Neler ?

Apple’ın WWDC 2017’de tanıttığı ve bir çok yenilik ile gelen iOS 11 sürümü için ortaya koyduğu iddialar beklentilerin çok üzerindeydi. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen işletim sisteminin kararlı sürümü yayınlandıktan sonra ise beklentiler tamamen değişti. Yeni sürümde bulunan hatalar oldukça fazlaydı. Bu sorunu çözmek amacıyla aradan uzun zaman geçmeden iOS 11.0.1 güncellemesini yayınlayan Apple son olarak bir çok hatayı düzelten ve şarj konusunda iyileşme sağlayan iOS 11.0.3 sürümünü yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte Apple iOS 11.1 Beta sürümünüde yayınlamıştı. Bu sürümde birçok değişiklik ve hata düzeltmesi bizleri bekliyordu ve birkaç gün içerisinde  iOS 11.1 final sürümünün yayınlanmasını bekliyorduk. Beklentiler bu yönde oluşmuş ve Apple’ın iPhone X ile ilk büyük güncellemeyi sunması beklenmişti. Fakat Apple bununla birlikte iOS 11.2 Beta 1 sürümünüde yayınladı.

teknik destek

Beklenmeyen bir güncelleme olan iOS 11.2 Beta 1 sürümü geliştiriciler için dün yayınlandı. Öyle ki firma ilk defa böyle bir adım atıyor ve 3 farklı sürüm ile karşımıza çıkıyor. Şimdi iOS 11.2 Beta 1 sürümüyle gelen yeni özelliklere bakalım. İlk olarak iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelinde yer alan duvar kağıtlarının eski iPhone modellerine geldiğini belirtelim.

iOS-11.2-Beta1

Apple bu güncelleme ile hesap makinesinde yaşanan sorunların giderildiğini açıkladı. İlk olarak iOS 11.1 sürümü ile karşımıza çıkan emojiler yenilendi. Apple Pay’de iyileştirmelere ve yeniliklere  gidildi. Son olarak bir çok kullanıcıyı rahatsız eden, cihazın açılış ekranında karşımıza çıkan Apple logosunun iki kez görünmesi sorunu giderildi. Kaputun altında ise performans ve pil iyileştirmeleri yer alıyor.

teknik destek

Bir yorum

  1. Kıvanç Kıvanç 1 Kasım 2017

    Başarılı bir yazı olmuş, güzel araştırmanız için teşekkür ederiz.

Yorumlar kapatıldı.