iOS 11.2 Beta 5 Yayınlandı!

iOS 11.2 Beta

Apple, bugün, geliştiriciler için iOS 11.2‘nin dördüncü betasını yayınlamasından yaklaşık on bir gün sonra beşinci geliştirici betasını yayınladı. iOS 11.2 beta 5, iOS 11.1.2’nin yayınlanmasından yine yaklaşık on gün sonra gelmiş oldu.

teknik destek

Kayıt Apple geliştiricileri, Apple Geliştirici Merkezi‘nden indirdikleri konfigürasyon profilini yükledikleri iPhone, iPad veya iPod touch’a Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi menüsü üzerinden iOS 11.2’nin en yeni betasını indirerek yükleyebilirler.

iOS 11.2 Yenilikleri ve Değişiklikleri

Apple, iOS 11.2 ile önceki iOS 11 sürümlerinde tespiti yapılan sorunları gidermeyi ve birtakım hataları düzeltmeyi hedefliyor. Bunun dışında, şimdiye kadar yayınlanan dört betada dışa dönük birtakım yeniliklerin olduğu görüldü. Bunlar;

  • iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelinde yer alan 3 iOS duvar kağıdı diğer iPhone modelleri için kullanıma sunuldu,
  • iPhone X için 3 yeni live duvar kağıdı kullanıma sunuldu,
  • Ülkemizde kullanılabilir olmayan ve Apple’ın uçtan uca ödeme sistemi Apple Pay’in iMessage üzerinden para gönderme veya alma hizmeti olan Apple Pay Cash’in ilk somut testlerine başlandı.
  • iPhone X için bazı ufak arayüz değişiklikleri yapıldı.
  • Haptic Geribildirim yeniden kullanıma sunuldu.
  • Hesap Makinesi uygulamasında animasyon kaynaklı hesaplama sorunu giderildi.
  • iOS 11 ile Denetim Merkezi’ndeki çalışma şekli değişen Wi-Fi ve Bluetooth için Denetim Merkezi’ne kullanıcıları bu konuda bilgilendiren yeni açıklamalar eklendi.

Bugün yayınlanan iOS 11.2 betasında herhangi bir yeniliğin yer aldığını şimdilik bilmiyoruz ancak birkaç saat içerisinde kendi testlerimizi yaparak varsa herhangi bir yenilik veya değişiklik sizlerle paylaşıyor olacağız.

müşteri hizmetleri