İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.2 Beta ile Hesap Makinesi Uygulamasının Yanlış Hesaplama Yapması Sorunu Çözüldü!

Apple bugün, geliştiriciler için iOS 11.2 beta 1‘i yayınlayarak en yeni iOS 11 sürümünün testlerini geliştiriciler ile birlikte başlatmış oldu. iOS 11.2 beta, iOS 11’in Eylül ayında herkese açık olarak yayınlanmasından bu yana var olan Hesap Makinesi uygulamasındaki bir animasyon sorunununu çözüyor.

teknik destek

iOS 11.2’den önceki tüm iOS 11 sürümlerinde, Hesap Makinesi uygulamasının sahip olduğu animasyon art arda belirli rakamlara basıldığında bazı simgelerin kaybolmasına, hatalı işlemlerin yapılmasına neden oluyordu. Örnek olarak 1 + 2 + 3 işleminin girişini yaptıktan hemen sonra hızlıca eşittir düğmesine basarsanız muhtemelen sonuç 6 yerine 24 olacaktır…

iOS 11 Hesap Makinesi Sorunu

Apple, iOS 11.2 beta ile hata neden olan animasyonu Hesap Makinesi uygulamasından kaldırdı. Böylece hesaplama yaparken artık herhangi bir gecikme olmuyor ve hesaplamalar hızlıca yapılabiliyor.

Hesap Makinesi hatası, iOS 11 beta testinde de mevcut olmasına rağmen pek fark edilmedi ve geçtiğimiz hafta bir anda gündeme oturdu. Sorunun büyük ses getirmesi bugün yayınlanan iOS 11.2 betası ile çözülmesine neden oldu. Bir Apple mühendisi, onlarca kullanıcının bu soruna ilişkin hata raporunu gönderdiğini ve yüzlerce şikayetin Reddit’te paylaşıldığını söyledi.

Hesap Makinesi uygulamasını düzenli olarak kullanan iPhone kullanıcıları, işlemlerin yavaşlamasına ve hesaplama hatasına neden olan animasyonun kaldırılmasından muhtemelen memnun olacaklardır.

iOS 11.2 beta ile Apple’ın hedefinde elbetteki yalnızca Hesap Makinesi yok. Diğer tespiti yapılan sorunların giderilmesi ve her yeni beta ile birçok yeniliğin sunulmasını zamanla göreceğimizden eminiz.

teknik destek