iOS 11.2 ile Tepki Çeken iOS 11 Özelliği Daha Açık Hale Geliyor!

iOS 11.2 Yenilikleri Denetim Merkezi

Apple, iOS 11 ile Denetim Merkezi’nden Bluetooth ve Wi-Fi‘ın kontrol edilme biçimini değiştirdi. Her iki düğmede artık standart açma/kapama anahtarları değil. Denetim Merkezi‘nden Bluetooth ve Wi-Fi’ı kapattığınızda aslında kapanmıyor, belirli bir süre için devre dışı kalıyorlar.

teknik destek

Dün akşam saatlerinde yayınlanan iOS 11.2 beta 3 ile Apple, kullanıcıların Denetim Merkezi üzerinden Bluetooth ve Wi-Fi’ı kapatmak istediklerinde bu geçişlerin tam olarak nasıl yapıldığını bildiren yeni bilgilendirici diyalog ekranını ekledi. Yeni diyalog penceresi, Bluetooth ve Wi-Fi’ın kalıcı olarak kapatılmadığını ve belirli bir süre ile devre dışı bırakıldığını açıklıyor.

iOS 11.2 herkese açık olarak yayınlandığında tüm kullanıcılar için bu yenilik kullanılabilir olacak. Mevcut iOS 11 sürümlerini kullanan kullanıcılar, Denetim Merkezi’nden Bluetooth veya Wi-Fi’ı kapatmak istediklerinde kapanmadıklarını söyleyerek bunun yazılımsal bir sorun olduğunu dile getirerek bu değişiklik hakkında bilgi sahibi olmadıklarını ortaya koymuş oluyorlar.

Apple, daha önce iOS 11’in Denetim Merkezi’nden Wi-Fi veya Bluetooth’un neden kalıcı olarak kapatılmadığını açıklamıştı ve bu açıklamayı sizlerle paylaşmıştık.

[affiliate_news id=”22574″]

Neyseki Apple, geçte olsa iOS 11.2 ile bu değişikliği daha açık hale getiriyor ve kullanıcıları bilgilendirerek bilgi kirliliğin önüne geçmeyi hedefliyor. Yakın gelecekte yayınlanacak olan iOS 11.2 ile Denetim Merkezi’nden Wi-Fi’ı kapattığınızda Denetim Merkezi’nin üst kısmında “Yakınlardaki Wi-Fi Bağlantısı Yarına Kadar Kesiliyor” veya Bluetooth’u kapattığınızda Denetim Merkezi’nin üst kısmında “Bluetooth Aygıtlarının Bağlantısı Yarına Kadar Kesiliyor” bilgilendirmesini yapılıyor ve bir diyalog ekranı açılarak aşağıdaki koşullardan birisi gerçekleşene kadar Wi-Fi veya Bluetooth’un kapalı kalacağı bilgisi verilecek.

IMG_3943

IMG_3944

Denetim Merkezi’nden Wi-Fi’ı kapattığınızda;

IMG_3940

Denetim Merkezi’nden Bluetooth’u kapattığınızda;

IMG_3941

iOS 11’de Bluetooth’u veya Wi-Fi’ı kalıcı olarak kapatmak için Denetim Merkezi’ni değil Ayarlar uygulamasını kullanmanız gerektiğini hatırlatalım.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Konum hizmetlerinin açık/kapalı olması için denetim merkezine kısa yol ekleseler süper olur.

Comments are closed.