İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.2 Pil Konusunda Ne Kadar Başarılı? iOS 11.1.2 ile Karşılaştırmalı Pil Ömrü Testi

Apple, geçtiğimiz hafta sonu sürpriz bir şekilde iOS 11.2 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile tespit edilen birçok önemli sorun giderildi. Her şeyden önce güncellemenin bu yönü ile oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında birtakım değişiklikler ve yenilikler mevcut. Tüm bunların tam listesini sizinle paylaşmıştık.

teknik destek

Peki, iOS 11.2 bir önceki sürüm olan iOS 11.1.2‘ye kıyasla pil ömrü bakımından ne kadar iyi? Bunun net bir cevabını ilk aşamada vermek mümkün değildi ancak aradan geçen süre zarfında birtakım testler yapıldı ve paylaşıldı. Bu testlerden en göze çarpanı iDeviceHelp YouTube kanalının paylaştığı oldu.

iOS 11.2 Pil Ömrü

Kanal, iOS 11.2 ve iOS 11.1.2 yüklü iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus, iPhone 6 Plus ve iPhone SE üzerinde karşılaştırmalı pil testi gerçekleştirdi. Testte, tüm cihazlar yan yana konularak bir kronometre aracılığıyla ne kadar süre ile pil ömrü sundukları ortaya konulmaya çalışılmış.

Cihazların ekran parlaklığı en son seviyeye getirilmiş ve bununla birlikte Wi-Fi ve Bluetooth’da etkinleştirilmiş.

iOS 11.1.2 yüklü iPhone 7 Plus 4 saat 45 dakikalık bir pil ömrü sunuyor. Aynı sürümde iPhone SE 5 saat 25 dakika, iPhone 8 Plus 5 saat 35 dakika, iPhone 6 Plus 5 saat 40 dakika ve iPhone X ise 7 saatten daha uzun bir pil ömrü sunuyor.

iOS 11.2 tarafında, iOS 11.1.2’ye kıyasla iPhone X hariç tüm cihazların pil ömründen bir artış olduğu görülüyor. iPhone X için ise iOS 11.1.2’nin pil ömrü tarafında pek faydalı olmadığı görülüyor. Çünkü pil ömründe neredeyse 45 dakikaya varan bir düşüş söz konusu.

iOS 11.2 Pil Testi

teknik destek

2 Yorum

  1. tayfun tayfun 12 Ocak 2018

    5s telefonum var şarjı güncellemeden sonra çok çabuk gitmeye başladı telefonum Android cihazlara döndü kullanmıyorum şarjım bitiyor 🙁

  2. mustafa utku mustafa utku 11 Ocak 2018

    yalandan başka bişi değil iphone 6 cihazıma iki gün önce yükledim şarj bitiyor artık insanlar iphonden bıktıı neden mi iphone 3 menusu nasılsa x de aynı güncelleme yaptıkca ya kasıyo ya şarj sorunu çıkıyo sıfır garantiden gelen telefonum şuanda 11.2.2 güncellemesindne sonra bozuldu yalan dolan dönüyo artık iphone markasi bitti lg samsun az para daha cok özellik

Yorumlar kapatıldı.