iOS 11.3 ile Gelecek Yeni Özellik: Gizlilik Simgesi Nedir?

iOS-11.3

Apple şirketin ünlü mobil işletim sisteminin en son sürümü iOS 11.3‘ün önizlemesini henüz yeni yaptı. Apple iOS 11.3 ile gelen yeni özelliklerin uzun bir listesini açıklarken Apple-gizlilik-iOS-113-00güncellemenin içerdiği tüm gelişmeleri sunmadı.

teknik destek

Apple‘ın özellikle bahsetmediği şeylerden biri ise geliştirici Dean Murphy‘nin iOS 11.3 beta sürümünde keşfettiği yeni bir Gizlilik simgesidir.

Beta sürümde bulunan bilgilere göre “Kişisel bilgilerinizi kullanmak isteyen uygulamalarınApple‘ın kimlik şifresi ile korunması amaçlanıyor. Şu anda bu simgenin nerede görüntüleneceği tam olarak bilinmiyor ancak bu simgenin üst menü çubuğunda görünmesi mümkündür.

Geçen sene başka bir geliştirici olan Felix Krause bir uygulama yapımcısının uygulamasına Apple kimliği şifrenizi isteyen Apple benzeri bir açılır pencere eklemesinin oldukça kolay olduğunu gösterdi. Bununla birlikte çoğu kişi bunun gerçek bir açılır pencere olduğunu varsayabilir. Ancak yeni tanıtılan Gizlilik simgesi şifrenizin Apple tarafından meşru olarak ne zaman istenmesi gerektiğini açıkça belirtecek. Aksi halde, ayrıntılarınızı kötü amaçlı uygulamalar veya web siteleri ile paylaşabilirsiniz.

Apple-gizlilik-simgesi-iOS-113-01

iOS 11.3 verilerinizi ve Apple Kimliği şifrenizi güvende tutmak için yeni bir Gizlilik simgesi içeriyor.

iOS 11.3‘e eklenmesinin yanı sıra Gizlilik simgesi Apple‘ın macOS High Sierra ve TVOS‘larında da mevcut olacak bu nedenle birçok çeşitli cihazı koruyacaktır.

iOS 11.3 şu anda yalnızca geliştiriciler için beta olarak kullanılabilir. Diğer kullanıcılar önümüzdeki aylarda cihazlarında görmeye başlayacak. iPhone 5s ve üstü telefonlar, tüm iPad Air ve Pro modelleri, iPad 5. nesil, iPad mini 2 ve iPod touch 6. nesil sırayla iOS 13’ü alacaklar.

müşteri hizmetleri

17 Comments

Comments are closed.