iOS 11.3 Tanıtıldı! Ne Zaman Yayınlanacak? Yeni Neler Var?

ios-11-3-yayinlandi-min

Apple bugün iOS 11.3‘ün önizlemesini resmen yaptı. Yeni bir Animoji paketi, bir ARKit güncellemesi ve kişisel sağlık kayıtlarını doğrudan Sağlık uygulamasında görüntüleme olanağı da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellikle birlikte iOS 11.3‘ün önizlemesini yaptı. iOS 11.3 ilkbaharda müşterilere sunulacak. iOS 11.3 geliştirici beta‘sı ise bugün piyasaya sürülecek.

teknik destek

iOS 11.3 yukarıda belirtilen pil sağlık istatistikleri özelliklerini de içerecek. Kullanıcılar, Ayarlar > Pil kısmından kısıtlamayı devre dışı bırakabilecekler. Ancak tam performans karşılığında bazı beklenmedik kapanmalar yaşanabilir.

Arttırılmış gerçeklik uygulamaları için iOS 11.3‘de “ARKit 1.5” bulunuyor. Bu geliştiricilere kapsamlı AR deneyimlerini oluşturmak için daha fazla olanak sağlayacak. ARKit 1.5 duvar gibi dikey yüzeyleri tanımanın yanı sıra, yuvarlak tablolar gibi dikdörtgen olmayan yüzeyleri daha doğru bir şekilde eşleyebilecek. Ayrıca işaretleri ve posterleri algılayabilecek ve iPhone ekranı üzerindeki 3B artırılmış gerçeklik deneyimleriyle kesintisiz bir şekilde örtüşecek.

iOS 11.3 iPhone X için dört tane yeni Animoji de sunacak: bir ayı, ejderha, kafatası ve aslan. Bu animojiler ile birlikte toplam animoji sayısı da 16 karaktere ulaşacak. Yeni Animoji resimlerini aşağıda görebilirsiniz.


iphone_x_apple_business_chat_

 

Gelecekteki güncelleme ayrıca “Business Chat” uygulamasını da içerecek. Business Chat WWDC’de bir önizleme olarak ilk kez gösterilmişti. iOS 11.3‘te beta olarak başlatılacak olan Business Chat mesajlar uygulamasında işletmelerin müşteri destek oturumlarını düzenlemelerine olanak tanır. Apple bu özelliği Discover, Hilton, Lowe’s ve Wells Fargo gibi markalar ile test edeceğini açıkladı.

 

 


Apple ayrıca hastane ve kliniklerdeki sağlık kayıtlarını arayüze entegre ederek Sağlık uygulaması için büyük bir gelişme kaydetmiş. Kullanıcılar çeşitli sağlayıcılardan alınan tıbbi iphone_x_health_records_verileri bir ekranda görebilecekler. Laboratuvar sonuçlarının, ilaçların ve daha fazlasının bildirimlerini alabileceksiniz. Apple tüm sağlık kayıt verilerinin bir şifre ile şifrelendiğini söylüyor.

iOS 11.3 ayrıca Apple Music, Apple News ve HomeKit‘te de yeni geliştirmelerle geliyor.

Müzik uygulaması artık en iyi müzik videolarının yanı sıra klasikler için en iyi grafiklerle müzik videolarını da sunacak. Kullanıcılar en sevdikleri sanatçıları sürekli yeni müzik video çalma listelerinde izleyebilecek. Bu özelliklerin bir Apple Music aboneliği gerektirdiğini unutmayın.

iOS 11.3 ayrıca aksesuar üreticilerinin ek donanım olmadan HomeKit‘i desteklemek için HomeKit yazılım kimlik doğrulamasına yönelik desteği de içerir. Güncelleme ayrıca acil arama yaparken acil servislere otomatik olarak bir kullanıcının yerini göndermek için Gelişmiş Mobil Konum olan AML‘yi de içeriyor.

Apple hakkında devam eden pil eskitme söylentileriyle ilgili olarak Apple müşterilerin cihazlarının gelişmiş güç yönetimine tabi tutulup değiştirilmediğini görmelerini sağlayacak. Kullanıcıların bunu kapatmayı seçmesine izin verecek. Bu değişiklikler Ayarlar > Pil‘de bulunur. Ancak ilk iOS 11.3 beta sürümünde olmayacaktır.

iOS 11.3 ilerleyen günlerde tüm müşterilere sunulacak. Geliştirici beta sürümünün bugün yayınlanacak bir genel beta sürümüyle piyasaya sürüleceği için heyecanlıyız. Yeni gelen her şeyin detayını öğrendiğimiz an sizlerle buluşturacağız. Site bildirimlerini açık tutmayı ve bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

müşteri hizmetleri

11 Comments

  1. Dnetim merkezinden wifi ve bluetoot u kapamı yapsınlar be artık…

Comments are closed.