İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11.3 Yeni Özelliği: Aile Satın Alımlarına Face ID Onayı

Yakında çıkacak olan iOS 11.3 güncellemesinin ilk halka açık beta sürümü ile yeni özellikler de yavaş yaavş gün yüzüne çıkıyor. Yeni Animoji karakterleri de dahil olmak üzereFace_id_ile-oyun-satin-almak yeni gelenler listesini önceden gördük. Ancak yeni gelecek özelliklerde başka bir şey var ve iPhone X sahibi olan aileler tarafından çok takdir edilecek.

 

iOS 11.3‘te Face ID ile aile satın alımlarını onaylama olanağı muhtemelen popüler talebe göre eklenecek. Zira bugüne kadar satın alma yetkisi vermek için uzun şifrenizi girmeniz gerekiyordu. Bu özellik ile Face ID sayesinde satın alımlarınızı kolaylıkla onaylayabileceksiniz. Aşağıdaki youtube videosunu izlerseniz demek istediğimizi daha iyi anlarsınız.

Bu özellik çocuğunuzun iTunes‘dan bir şeyler satın almak istediğinde sizden onay ister. Ancak bu kez uzun şifrenizi girmek yerine yüzünüzü okutmanız yeterli. iPhone X size daha sonra yapılacak satın alımlarda Face ID‘yi etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soracak ve siz de bu özelliği kabul ederseniz kullanabileceksiniz. Parmaklarınız artık daha az yorulacak.

Tabi bu özelliği suistimal edecek bir çocuğunuz olduğunu düşünüyorsanız tavsiye etmeyiz. Siz kanepede uyurken yüzünüzü kullanarak oyun satın almaya başlayabilirler. Aman dikkat!