iOS 11.4 Sonrası Batarya Problemi!

iOS 11.4 Sonrası Batarya Problemi!

iPhone kullanıcılarının iOS 11.4 sonrası batarya tüketimi konusuyla Apple’ın resmi forumlarına akın ediyor olması, son iOS 11 versiyonu olan iOS 11.4’ün batarya konusunda bir problem teşkil ettiğini de doğrulamış olduk.

teknik destek <

Apple’ın forumunda toplam 33 sayfalık şikayetin bulunduğu ve kullanıcıların hepsinin farklı düzeylerde pil tüketim problemleriyle karşılaştıklarını görebiliyoruz.

iOS 11.4 Aşırı Pil Tüketimi

Kullanıcıların en fazla şikayette bulundukları iOS 11.4 problemlerinden biri cihazın bekleme modunda bile bataryasını tüketiyor olması. Özellikle Android cihazlarında görülmesiyle bilinen bu sorunun iOS işletim sisteminde de görülmesi hayli üzücü.

iOS 11.4 Sonrası Batarya Problemi!

Üstelik kullanıcılar “Kişisel Erişim Noktası” özelliği aktif etmeseler bile bataryanın neredeyse yarısını bu özellik kullanmış gibi gözüktüğünü de belirtiyorlar. Burada iOS 11.4 sürümünde problemin tam olarak nerede olduğunu bilemiyoruz. Apple tarafından bir onay gelmemesine karşılık problemlerle yüzleşen kişilerin sayılarının fazla olması dikkat çekiyor. Kimi kullanıcılar iOS 12 beta kullanarak bu problemden kurtuldaklarını söylüyor ansak iOS 12’nin kullanıcı sürümü eylül ayına kadar paylaşılmayacak.

iOS 11.4 sürümünü kullanan okurlarımız bu konu hakkında ne düşünüyorlar? Cihazınızda aşırı batarya tüketimi var mı?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.