İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11 Beta 1 vs iOS 10.3.2: Performans Karşılaştırması

Apple, WWDC 2017’nin açılış konuşmasında beklendiği gibi en yeni iOS sürümünü tanıttı. 11’e kadar gelen iOS sürümünde pek çok şey yeniden tasarlandı ve ek özellikler hayatımıza girdi. Cupertino merkezli şirket, bu sonbaharda en yeni iOS sürümünün final sürümünü herkese açık olarak yayınlayacağını açıkladı.

teknik destek

Kimi kullanıcı için iOS 11 devrim niteliğinde olmayabilir ancak iPhone’larımızı ve iPad’lerimizi hiç olmadığı kadar iyi duruma getirdiği gözardı edilmemelidir. Bu nedenle, iOS 11’in ilk beta sürümünün geliştiriciler için yayınlanmasıyla birlikte, yazılımın etkisini ölçümleyebilmek adına performans karşılaştırma testleri yapılmaya başlandı.

Performans noktasında karşılaştırma testi, beklenildiği gibi herkes tarafından kullanılabilir olan en güncel iOS 10 sürümü iOS 10.3.2‘ye karşı yapıldı.

YouTube kanalı iAppleBytes, iOS 11 ve iOS 10.3.2 yüklü iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s’i karşı karşıya getirdi. Testler, yeni iOS sürümünün ne kadar iyi performans gösterdiğini veya ne kadar kötü performans gösterdiğini belirlemek için kullanılıyor ancak iOS 11 için henüz test sürecinin oldukça başında olunduğu unutulmamalıdır (geliştiriciler için iOS 11 beta 1 yayınlandı).

teknik destek

2 Yorum

  1. Alican Alican 8 Haziran 2017

    İleride sizce 5s ve 6 kullanıcıları İOS 11’e güncellesinler mi telefonlarını yoksa bu onların sonu mu olur?

Yorumlar kapatıldı.