iOS 11 Beta 3 Yenilikleri ve Değişiklikleri

Apple, iPhone, iPad ve iPod touch geliştiricileri için iOS 11 beta 3‘ü dün yayınladı. iOS 11, sürükle ve bırak, iPad için yeniden tasarlanmış çoklu görev arayüzü, yeni özelleştirilebilir bir Denetim (Kontrol) Merkezi ve daha pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor.

teknik destek

Yeni iOS 11 beta 3, iPad kullanıcıları için uygulamaları kapatma, Bildirim Merkezi’de bazı değişiklikler yapıyor.

iOS 11 beta 3 şu an için kayıtlı geliştiricilere açık. Apple, Beta Yazılım Programı kullanıcıları için genelde public beta güncellemesini birkaç gün sonra yayınlıyor.

Apple ayrıca, bazı cihazların DFU modunda geri yükleme sorununu çözmesi için bazı cihazlar için iOS 11 beta 2’ye özel bir revize edilmiş sürümü yayınlamıştı. Dün yayınlanan beta 3 tüm cihaz kullanıcıları için kullanılabilir ve DFU modunda geri yükleme sorunu giderilmiş gibi görünüyor.

iOS 11 beta 3’te çığır açan değişiklikler olmamasına karşın, olağan performans ve kararlılık iyileştirmeleriyle birlikte birkaç geliştirme ve ince ayarlama söz konusu.

iOS 11 Beta 3 Yenilikleri ve Değişiklikleri

 • Denetim Merkezi’ndeki Kamera uygulaması için zarif 3D Touch arayüzü artık kullanılabiliyor. Benzer arayüz değişiklikleri, Notlar uygulamasının Kontrol Merkezi kısayolu için 3D Touch menüsünde de görülüyor.
 • Bildirim Merkezi Giriş Sayfası revize edilmiş. Artık tüm bildirimler ekranı yukarı kaydırdığınızda görülebiliyor. Daha önce eski bildirimleri görmek için ekranı ikinci kez yukarıya kaydırmak gerekiyordu.
 • iPad’de, yukarı kaydırma hareketiyle uygulamaları çoklu görevden kaldırmak mümkün. Beta 1 ve beta 2’de görülen kapatma düğmesi ‘x’ arayüzü, hızlıca kaydırma hareketi ile değiştirilmiş.
 • Sürükle ve bırak özelliği için geliştirmeler yapılmış. Uygulama simgeleri, sürüklerken parmak hareketinizi daha yakından takip ediyor.
 • Mesajlar için iCloud yedeklemesi Ayarlar’da hassas bir şekilde size bildiriliyor.
 • Mail, tam ekran ve bölmeli ekran görünümleri arasında geçiş yaparken, daha büyük 12.9 inçlik iPad’de 3 sütün modunda görüntülenebiliyor.
 • Akıllı Ters Çevir özelliği artık işletim sisteminde daha doğru bir şekilde kullanılıyor.
 • TV Remote ayarlarında, Tek Oturum Açma özelliği desteklenmiyor olsa bile kendi yerel sağlayıcısıyla üye olabiliyorlar.
 • App Store ayarlarında, artık videoların otomatik olarak oynatılmasına ilişkin bir tercih var. Kullanıcılar videoyu tamamen otomatik olarak veya yalnızca hücresel bağlantılarda devre dışı bırakmayı seçebilir.
 • OS X Server, Dosyalar uygulamasında listeleniyor ancak henüz etkin değil.
 • Safari için 3D Touch önizleme kullanıcı arayüzü düzeltilmiş.
 • Geliştiriciler için, SafariServices, kimlik doğrulama akışını artırmak için yeni bir API sunar. Örneğin, Facebook güncellendiğinde, web uygulamasında oturum açmış bir kullanıcı, şifre girmeden otomatik olarak yüklenen uygulamaya giriş yapabiliyor.
müşteri hizmetleri

2 Comments

 1. Ayarlar bölümünün hatalı olması sebebiyle Apple birkaç gün içersinde beta 3 revize sürümünü yayınlayacak. Güncelleme yapanlar telaş etmesin sorun giderilecek.

Comments are closed.