iOS 11 Beta 3’ün Beklenen Yayınlanma Tarihi

iOS 11 Beta

Apple, iOS 11 sürümü için geliştiricilerle birlikte testlerini sürdürüyor ve şimdiye kadar iki beta sürümü ve ikinci beta için revize edilmiş bir sürümü yayınlandı. Şirket bununla da kalmayarak, geçtiğimiz hafta beta yazılım programı (public beta) kullanıcıları için de iOS 11’i kullanıma sundu. iOS 11, yeni özellikleri, daha geliştirilmiş estetik görünümü ve API’ler ile daha şimdiden oldukça kullanılabilir bir hal aldı ve zamanla daha da olgunlaşacağını söyleyebiliriz.

teknik destek

Apple, iOS’un önceki sürümleri için beta güncellemelerini hemen hemen benzer bir güncelleme takvimine bağlı kalarak yayınladığı için aynı şeyin iOS 11’de de geçerli olacağını öngörüyoruz. Geçmişte, iOS 10’un veya iOS 9’un yayınlanmasından hemen önceki üç aylık beta sürecine bakarak, iOS 11’in beta güncellemelerinin ne zaman yayınlanacağını tahmin edebilmemiz mümkün. Cupertino merkezli şirket, beta güncellemeleri için her zaman sıkı bir çalışma yapar ve bir önceki beta sürüm ile bir sonraki beta sürüm arasında sıklıkla 7 ila 14 günlük bir süreç bırakır. Ancak iOS 11 gibi önemli bir sürümle birlikte şirketin bu kuralı bozduğunu söyleyelim. Çünkü iOS 11 beta 1 ile iOS 11 beta 2 arasında 17 günlük bir süre bırakıldı. Bu, önceki beta sürümlerinin yayınlanma takvimine göre üç günlük bir sekmeydi.

Genel olarak, Apple’ın beta güncelleme yayınlama zaman çizelgeleri göz önüne alındığında, iOS 11 beta 3’ün 6 Temmuz ile 10 Temmuz arasında yayınlanmasını bekliyoruz.

Ne olursa olsun iOS 11 beta 3 yayınlandığında, ilk iki beta sürümden daha basit olan ve cihaz sahiplerinin keşfetmesini bekleyen birkaç ek özellik yer alacaktır. İlk olarak WWDC 2017’nin açılış konuşmasında gördüğümüz iOS 11’in sahip olduğu her özelliği sizlerin önüne getirdik ve bundan sonrada getirmeye devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. İphone 7plus betayı yükledim yalnız beta 2 yok güncelleme gelmedi

  2. Arkadaşlar beta 2 çıkınca onu da yükledim ama kontrol etmek için Ayarlardan Yazılım Güncellemeye girdiğimde “İOS 11.0 Yazılımınız güncel” yazıyor. Beta 2 yazması falan gerekmiyor mu? Acaba 11’i yükledim ama beta 2’ye güncelleyemedim mi içimde şüphe kaldı.

  3. Kardes misal betayi yukledik bir sonraki beta icin guncellemeler otomatikmi gelir yoksa yine onu kaldirip yenisinimi yuklemek getekiyor cevap verirsen sevinitim [email protected]

Comments are closed.