iOS 11 Beta 4’ün ve iOS 11 Public Beta 3’ün Beklenen Yayınlanma Tarihi

iOS 11

iOS 11’i öncelikli olarak kullanmanın getirdiği tüm zahmetlerden hoşlanıyorsanız veya bir noktada siz de bu sürece  dahil olmayı planlıyorsanız, muhtemelen Apple’ın geliştiriciler için bir sonraki beta sürümünü ne zaman yayınlayacağını merak ediyorsunuzdur. Veya bir sonraki beta yazılım programı kullanıcıları için yayınlanacak olan public beta sürümünü.

teknik destek

Şu anda, geliştiriciler için iOS 11 beta 3 ve beta yazılım programı kullanıcıları için iOS 11 public beta 2 kullanılabilir durumda. Bu yazımızla, bir sonraki beta sürümlerin ne zaman yayınlanacağını ele almaya çalışacağız.

Burada ince bir detay yer alıyor. Bu da iOS 11’in final sürümünün hazır olacağı tarih. Muhtemelen bu tarih Eylül ayının içinde bir yerde. Bu sebeple Apple, o güne kadar iOS 11’in geliştirmelerini tamamlamak zorunda ve iPhone 8 lansmanına kadar güncellemeyi hazırlamak durumunda. Bunun anlamı ise oldukça açık; iOS 11’in beta sürümleri iki haftada bir yayınlanacak.

Bu iki haftalık yayınlama planını uyulursa, Apple’ın 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü iOS 11’in dördüncü beta sürümünü geliştiriciler için ve birkaç gün sonra, muhtemelen 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü iOS 11 public beta 3’ü yayınlayacak.

Yani hem geliştiriciler hem de beta yazılım programı kullanıcıları cihazlarında iOS 11’in en sonki sürümüne sahip olacak ve her iki test kullanıcısı da sunulan yeni iyileştirmeleri ve özellikleri test etme şansına sahip olacaklar.

Nasıl ki iOS 11 beta 3 ile iOS 11 public beta 2 aynı ise iOS 11 beta 4 ile de iOS 11 public beta 3 tam olarak aynı yapı olacaklar. Her iki güncellemede farklı tarihlerde geliyor olsalar da, aslında sürüm numaralı aynıdır.

müşteri hizmetleri