İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Geliştirici Hesabına Sahip Olmadan iOS 11 Beta Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Kayıtlı bir UDID veya geliştirici hesabına sahip olmadan iOS 11 beta güncellemesi için yapılandırma/konfigürasyon profil dosyasını nasıl indireceğinizi ve iOS 11 beta güncellemesini nasıl yükleyeceğinizi aşağıda açıkladık.

teknik destek

Apple, geçen haftaki WWDC etkinliğinin açılış konuşmasında tüm ihtişamıyla iOS 11’i ortaya çıkardı ve kayıtlı Apple geliştiricileri için iOS 11’in ilk beta sürümünü yayınladı. Bununla birlikte, Apple Developer Programına kayıtlı olmayanlar biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Apple, hem iOS 11 hem de macOS High Sierra için geliştirici betalarını hazırlarken, kamuya açık olarak sunulacak public beta güncellemelerini bir ay sonra piyasaya sürecek.

Hal böyle olunca, iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı iOS 11’e bir an evvel taşıma niyetindeyseniz bir geliştirici hesabına sahip olmak yani Apple’a ödeme yapmanıza gerek kalmadan iOS 11 beta sürümüne nasıl geçiş yapacağınızı bu yazımızda paylaşıyoruz.

Bu yöntem ile, OTA yolu ile güncellemeyi edinebilmeniz için Apple tarafından sunulan konfigürasyon profil dosyasını indirmenizi gerektirmektedir. Herhangi bir iOS beta sürümünü kurmadan önce yapılması gereken en akıllıca şey şüphesiz cihazınızı iCloud’a veya iTunes’e yedeklemek olacaktır. Eğer ki bir şeyler ter gider ve cihazınız kullanılamaz hale gelirse verilerinizi güvence altına almanız önemlidir.

Ayrıca cihazınızın iOS 11 ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Adım adım yapmanız gerekenler:

1. Adım: iOS cihazınızda Safari’yi başlatın ve uploadfiles.io/bfct5 bağlantıya dokunun.

2. Adım: İndir düğmesine dokunarak profili cihazınıza indirin.

3. Adım: Cihaz seçimi için bir diyalog ekranı gelecek olursa iPhone’u seçin.

4. Adım: Gelecek olan ekranın sağ üst köşesindeki Yükle seçeneğine dokunun ve konfigürasyon profili yüklendikten sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır.

5. Adım: Cihazınız yeniden başlattıktan sonra Ayarlar uygulamasından Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gidin ve karşınıza iOS 11 beta güncellemesi indirilebilir olarak ekranınıza gelecektir. Güncellemeyi yükle deyin ve arkanıza yaslanıp rahatlayın 🙂

teknik destek

6 Yorum

 1. Tanyel Tanyel 24 Ocak 2018

  Link güncellenirse iyi olur

 2. Sefer Sefer 12 Temmuz 2017

  Link ölü yani sadece premium üyeler indirebiliyor

 3. Ramazan Daşdelen Ramazan Daşdelen 17 Haziran 2017

  merhabalar
  beta 11 guncellemesı henuz gelmıyor nedense

 4. Çağrı Çağrı 13 Haziran 2017

  İpad 4.nesil için Beta sürümü yok

  • Ramazan Daşdelen Ramazan Daşdelen 17 Haziran 2017

   merhabalar
   bende de beta 11 surumu henuz gelmıyor

 5. Tuncay Tuncay 12 Haziran 2017

  ios10 a nasıl dönülüyor

Yorumlar kapatıldı.