iOS 11 Çalıştıran Cihazların Oranı Yüzde 59’a Yükseldi!

iOS 11 Guncellemesi

Apple’ın geliştiricileri ile paylaştığı yeni istatistiklere göre, bu hafta itibariyle iOS cihazların yüzde 59’unda iOS 11 yüklendi. İlgili istatistiği Apple’ın App Store destek sayfasında görebilirsiniz.

teknik destek

6 Kasım’da yüzde 52 olan iOS 11 çalıştıran cihaz oranı geçen aya kıyasla 7 puanlık bir artış gösterdi.

Aşağıdaki grafiğe bakarak, tüm iPhone, iPad ve iPod touch’ların yüzde 33’ün iOS 10 çalışmaya devam ediliyor. Bununla birlikte, cihazların yüzde 8’inden iOS 10’dan önceki bir iOS sürümü çalıştırılıyor.

Aralık 2017 iOS Cihaz Oranı

iOS 11’in benimsenmesi iOS 10’a kıyasla daha yavaş gerçekleşiyor. Örneğin, Apple’ın resmi App Store istatistiğine dayanarak iOS 10’un piyasaya çıkışından bir ay sonra, Ekim 2016’da iOS 10 çalıştıran cihazların oranı yüzde 54’tü. iOS 11 buna kıyasla Kasım ayında yüzde 52 oranını ancak görebildi.

Apple şimdiye kadar çeşitli iOS 11 ara güncellemelerini yayınladı ancak bu güncellemelerin genelinde hata düzeltmelerine odaklanıldı. Bu neden gelen güncellemelerin iOS 11 kullanım oranını pek etkilemediği görülüyor.

Hafta sonu Apple, iOS 11 için ikinci önemli güncelleme olan iOS 11.2‘yi yayınladı. iOS 11.2 ABD’deki kullanıcılar için Apple Pay Cash hizmetini kullanıma sunuyor. Buna ek olarak küçük yeniliklerle birlikte önemli hataları ve sorunları çözüyor.

Apple Pay Cahs’in kullanıma sunulması muhtemelen ABD’deki kullanıcıların ilgisini çekecek ve cihazında iOS 10 çalıştıran kullanıcıların iOS 11’e geçiş yapmasını sağlayacaktır. Böylece, iOS 11 kullanım oranında önümüzdeki ay ciddi bir artış görülebilir.

müşteri hizmetleri

9 Comments

Comments are closed.