iOS 11’in Ekran Kaydı Özelliği Yüzünden Snapchat’in Ekran Görüntüsü Alındı Özelliği Kullanılamaz Hale Geldi!

iOS-11.3

Apple, iOS 11’i herkese açık olarak yayınlayarak pek çok yeni özelliği iPhone, iPad ve iPod touch için kullanıma sundu. Her biri oldukça kullanışlı olan iOS 11 özelliklerinden birisi var ki Snapchat kullanıcılarının canını sıkacak türden. Malumunuz Snapchat’te sohbetin ekran görüntüsü aldığında karşı tarafa “Ekran Görüntüsü Alındı” bildirimi gönderiliyor ve iOS 11’in beraberinde getirdiği özellik ile ne yazık ki bu Snapchat özelliği kullanılamaz hale geldi.

teknik destek <

Evet, bahsi geçen iOS 11 özelliği Apple’ın artık iOS’ta yerleşik olarak sunduğu Ekran Kaydı özelliği. Bu özellik ile ekranınızdaki her şeyi video olarak kolayca kayıt altına alabiliyorsunuz. Ekran kaydının alınabildiği şeylere doğal olarak Snapchat sohbetinin ekran görüntüsüde dahil.

Snapchat’in kullanıcı gizliliğini sağlayan, sohbet ettiğiniz kişinin sohbet ekranı açıkken ekran görüntüsü aldığında sizi haberdar eden “Ekran Görüntüsü Alındı” özelliği iOS 11’in Ekran Kaydı özelliği ile şu anda kullanılamıyor.

iOS 11’in Denetim Merkezi üzerinden kolayca aktif hale getirilebilen Ekran Kaydı özelliği sayesinde o an Snapchat’teki sohbetinizin ekran videosunu kayıt altına almak mümkün ve sohbet ettiğiniz kişi bundan hiçbir şekilde haberdar olmuyor.

Gelecekte, Snapchat’in iOS 11’deki Ekran Kaydı özelliği için özel bir çalışma yapması gerektiği net bir şekilde önümüzde duruyor ki şirket, 10.17.5 güncellemesi ile bu sorunu çözeceğini duyurdu. Aksi takdirde, Snapchat’in sahip olduğu ve pek çok kişi için oldukça kullanışlı olan “Ekran Görüntüsü Alındı” özelliği dolaylı da olsa iOS kullanıcıları için artık kullanılamaz durumda.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.