iOS 11 iCloud Etkinleştirme Kilidi’nin Kolayca Geçilebildiği Ortaya Çıktı!

ios 11.4.1

Bugün, kritik bir hata yüzünden iOS 11‘in belirli sürümlerinde iCloud Etkinleştirme Kilidi‘nin kolayca geçilebildiği ortaya çıktı. iCloud Etkinleştirme Kilidi’ni doğrudan etkileyen hatanın iOS 11, iOS 11.0.1, iOS 11.0.2, iOS 11.0.3 ve iOS 11.1‘de ve muhtemelen iOS 11.2 beta da kullanılabildiği belirtiliyor.

teknik destek <

Bu çok şaşırtıcı yöntemi kullanarak gerçekten de iCloud ile kilitlenmiş birçok iPhone’un etkinleştirme kilidini kolayca aşabiliyorsunuz.

Sorundan faydalanabilmek için iCloud‘un iki faktörülü kimlik doğrulamasının etkin ve cihazınızın Touch ID’ye sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde geçiş kodu seçeneğini göremeyeceğinizden dolayı bu sorundan faydalanmak mümkün olmuyor.

iOS 11.0.3 çalıştıran bir iPhone’da sorundan nasıl faydalandığını gösteren kısa bir video;

youtu.be/9jw-fKJEIJo

iCloud Etkinleştirme Kilidi, birçok Apple kullanıcısının veri yedekleme derdini ortadan kaldıran iCloud hizmetinin bir parçası ve iCloud hesabının şifresi unutulduğunda açık olan cihazın tamamen kullanılamaz hale getirilmesini sağlıyor.

YouTube kanalı EverythingApplePro, benzer sorundan faydalanarak iOS 11 iCloud Etkinleştirme Kilidi‘nin kolayca aşılabildiğini gösteren bir video paylaştı. Videoda sorundan nasıl faydalanıldığı tam olarak olmasa da kısmen detaylı bir şekilde gösteriliyor.

youtu.be/ZdhzPLQhWa0

Yöntemin iPad’lerde kullanılabilir olup olmadığı bilinmiyor ancak Touch ID’ye sahip, iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkin olduğu ve yukarıda belirtilen iOS 11 sürümlerini çalıştıran tüm iPhone’larda işe yaradığı söyleniyor.

müşteri hizmetleri