Şimdi yükleniyor

iOS 11 ile Uyumlu Cydia Geliyor!

iOS 11.1.2 Jailbreak Cydia

iOS 11 ile Uyumlu Cydia Geliyor!

Son Güncelleme tarihi 19 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Google Project Zero ekibinden Ian Beer’in kısa süre önce paylaştığı tfp0’ye dayanan güvenlik açıkları isteksiz Jailbreak geliştiricilerinin iOS 11.0-11.1.2 için çalışan bir Jailbreak aracı geliştirmelerini, en azından bu yönde çalışma yapmalarını teşvik etti.

Twitter kullanıcısı cheesecakeufo, Twitter’da bir paylaştığı bir fotoğraf ile iOS 11.1.2 çalıştıran Jailbreak’li bir iPhone X’de Cydia’nın çalıştığını gösterdi. Bu ilk bakışta umut verici görünmesine rağmen halen yapılması gereken tonlarca iş olduğu bir gerçek.

Cheesecakeufo, bunu mümkün kılmak için büyük bir yardım olarak Ian Beer’in paylaştığı güvenlik açıklarını işaret ediyor ve bazı uyarılarda bulunuyor. Öncelikle Jailbreak aracı için ince ayarlamalar yapılması ve test işlemlerinin sürdürülmesi gerekiyor. Dahası, Cydia henüz iOS 11 ile uyumlu değil ve Saurik’in Apple’ın en sonki mobil işletim sistemi için uygulamayı güncelleyene kadar işlevleri sınırlı kalacak.

Cydia’nın iOS 11 ile uyumlu hale getirilmesi noktasında umutların tükendiği anda Cydia’nın babası Reddit’te bir başlığa gönderdiği yorumda, uygulamayı iOS 11 ile uyumlu hale getirilmesi noktasında çalıştığını belirtti.

Saurik-Cydia-iOS-11 iOS 11 ile Uyumlu Cydia Geliyor!

Saurik’in yorumu, çalışmaların istikrarlı ancak sınırlı süre içerisinde gerçekleştirildiğini gösteriyor. Yani hemen birkaç gün veya birkaç hafta içerisinde iOS 11 uyumlu Cydia’nın gelmesini beklemek mümkün değil. Bununla birlikte, Jailbreak cihaz eklentilerinin ve tweaklerinin yakında iOS 11 için güncelleneceğini bilmek oldukça heyecan verici duruyor.

Söz konusu gelişmeleri göz önüne aldığımızda, Jailbreak dünyasının yeni bir döneme girdiğini görüyoruz. iOS 11 için henüz kullanılabilir bir araç yayınlanmadı ancak bu yönde bir gelişmeye oldukça yakın olduğumuzu tahmin ediyoruz.

teknik destek

5 yorum

comments user
memurchan

Daha önceden apple imzalar kapanmadan jailbreak işlemi yapılır haldeydi herkes kolaylıkla yapabiliyordu şimdi imzalar hemen kapatıldı birçoğu ios 10.2.1-10.33 arası beklemiş durumda kararsız kalıp tercih yapılmasına fırsat kalmadan apple imzaları kapadı

comments user
memurchan

Öyle ki şimdiye kadar iphone 7 10.3.1-10.3.3 için bir gelişme olmadı bu saatten sonra da dişe dokunur bişi olucağını tahmin etmiyorum şu bi gerçek 11.1.1- 11.1.2 için söylenenler gerçek yakın zamanda jailbreak yapılır

comments user
asdasdada

iso 11 le uğraşmayıp önce 10.3.1 i jailbreak yapsalar büyük hayır işleyecekler.

Yorumlar kapalı.