iOS 11 ile Wi-Fi Şifresi Tarih Oluyor!

Herhangi bir Wi-Fi’a bağlanmak çoğu zaman bir problemdir. Modemini ve akabinde internetini güvence altına almak isteyen çoğu kullanıcı güçlü Wi-Fi şifresi ile durumu kontrol etmeye çalışıyor. Hal böyle olunca, bir arkadaşınızın evine gittiğinizde veya bir kafeye oturduğunuzda Wi-Fi’a bağlanmak istediğinizde, içerisinde büyük ve küçük harflerin bol olduğu, bir de rakamların dahil olduğu şifreler ile karşılaşıyorsunuz.

teknik destek

Bu şifreyi yazmak isterken en ufak bir hatanızda her şey başa dönüyor ve basit bir Wi-Fi ağına bağlanmak güç hale gelebiliyor. Neyse ki Apple, bu noktadaki endişeleri sıfırlayacak yepyeni bir iOS 11 özelliğini kullanımımıza sunuyor ve tüm bu eziyetler son buluyor.

iOS 11 ile gelen bu yeni özelliği kullanabilmeniz için iki iPhone gerekiyor. Bu iPhone’lardan ilki Wi-Fi ağına bağlı olmalı ve iPhone’un yanına Wi-Fi’a bağlanmak isteyen ikinci iPhone’u yanaştırıyorsunuz. Karşı tarafa şifre isteği gönderiliyor. Şifreye sahip olan cihazından gerekli onayı verdiğiniz anda diğer cihaz da kolayca Wi-Fi ağına bağlanıyor.

iOS 11 WiFi Şifre Paylaşma

Pek çoğunuzun aklına şifrenin güvenliği ve gizliliği gelebilir ki bu özellik ile tam olarak bu düşünülmüş durumda. Şifre talebinizden sonra şifreyi açık bir şekilde göremiyorsunuz ve her şey arka planda gerçekleşiyor. Ayrıca izinsiz bir şekilde Wi-Fi ağına bağlanmak da mümkün olmuyor.

Her yeni iOS sürümü ile kullanıcı deneyimini en üst düzeye taşıyan Apple’ın, iOS 11 ile de benzer özellikleri sunarak bunu sürdürüyor olması göz dolduruyor.

müşteri hizmetleri