Şimdi yükleniyor

iOS 11 Jailbreak için İlk Somut Adım Atıldı!

iOS 11 Jailbreak

iOS 11 Jailbreak için İlk Somut Adım Atıldı!

Son Güncelleme tarihi 12 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Google’ın Project Zero ekibinin bir parçası olan Ian Beer, iOS 11.1.2 ve önceki sürümler için çekirdek düzeyindeki bir güvenlik açığını paylaşacağını açıklamıştı. Jailbreak dünyası için bu oldukça önemli bir gelişmeydi. Özellikle de iOS 11 Jailbreak için kritik önem taşıyor diyebiliriz.

teknik destek

Ian Beer, başlangıçta iOSurface’deki hatayı Twitter hesabından duyurmuştu ve aradan geçen altı gün sonra iOS 11.1.2 için daha fazla çekirdek düzeyi güvenlik açığını onaylayarak yeniden Twitter’ı kullandı.

iOS 11 Jailbreak

İlk olarak basitçe iOS 11.2 öncesi sürümlerdeki güvenlik açıklarını halka açık olarak paylaşacağını söyleyen Ian Beer’ın bu söylemi büyük dikkat çekmişti. Nitekim söylediğini yapan Ian Beer, iOS 11 Jailbreak için en önemli adımı atmış oldu ve çekirdek düzeyi güvenlik açığını halka açık olarak yayınladı.

tfp0 düzeyindeki hatanın tüm iOS 11 çalıştıran cihazlarda çalışacağını teyit eden Ian, sahip olduğu cihazlarda bu hatayı test edebildiğini doğruladı. Ian’ın iPhone 7, iPhone 6s ve 6. nesil iPod touch’ta hatayı doğruladığının altını çizelim.

Henüz Jailbreak dünyasının önemli isimleri iOS 11 için bu hatayı kullanarak herhangi bir Jailbreak aracı geliştirdiklerini doğrulamadılar ancak bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip olan herhangi birisi kolayca iOS 11.1.2 veya daha eski iOS 11 sürümleri için 64-bit cihazları kapsayan Jailbreak aracını geliştirebilir.

Yakın gelecekte iOS 11 Jailbreak için daha somut adımların atılacağını düşünüyoruz ve artık beklenenin gerçekleşeceğini öngörüyoruz. En önemlisi ise böyle bir aracın gelecek olması durumunda iOS 11.1.2 veya daha eski sürümleri kapsayacağını biliyoruz. Bu sebeple halihazırda iOS 11’e geçiş yapmış bir kullanıcıysanız ve cihazınızda iOS 11.2 çalışıyorsa henüz Apple’ın imza desteğini kesmemesini de baz alarak iOS 11.1.2 veya önceki iOS 11 sürümlerine geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

teknik destek

7 yorum

comments user
emir

gencler ben iphone 5s kullanıyorum aldığımda ios 10.3.3 dü ios 11.2.1 e geçtim aylar önce ios 10 u guncellemiştim şimdi ben 10.3.3 e yada 10.2 ye donebilir miyim bu imzalar acilinca ve ne zaman aciliyor bilgisi olan var mi

Yorumlar kapalı.