iOS 11 Jailbreak ile Uyumlu Cydia için Geri Sayım Sürüyor!

iOS 11 için Jailbreak’e Ne Kadar Yakınız?

Uzun zamandır yayımlanması beklenen ve Jailbreak kullanıcıları için önemli bir güncelleme olan iOS 11 için Cydia’nın gelmesi önünde hiçbir engel kalmadı. Cydia geliştiricisi Saurik’in bir süredir iOS 11 için uyumluluk çalışmaları yaptığı biliniyordu. Saurik, nihayet merakla beklenen müjdeli haberi verdi ve iOS 11 Jailbreak için Cydia’nın hemen hemen hazır olduğunu duyurdu.

teknik destek

Jailbreak Geliştiricisi

Cydia ile tanınan Jay Freeman (Saurik), uzun zamandır Ceydia ve Mobil Substrate’i iOS 11 ile uyumlu hale getirmek için çalışma yapıyor. Abraham Masrive Jonathan Levin’in iOS 11.1.2 için Jailbreak aracını yayımlamaları ile çalışmalarına hız veren Saurik konu ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Saurik, iOS 11 için Cydia çalışmalarını Jailbreak dünyasının önde gelen isimlerinden birisi ile çalışıyor. Bu ismin muhtemelen Coolstar olduğu tahmin ediliyor. Saurik, Mobil Substrate için tüm platformu daha istikrarlı ve verimli kılacak yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını belirtti.

Saurik, çalışmaların gecikmesinin ardındaki nedenleri de paylaştı. Saurik’e göre iOS 11’deki yerleşik sınırlamaların bir Jailbreakli cihazda Unix tabanlı işleri zorlaştırdığını açıkladı. Ayrıca, Apple’ın işletim sistemi değişikliklerin Jailbreakli cihazların sahip olduğu yeteneklerini azalttığını belirtti. Bu sebeple çalışmalarının uzun sürdüğünü söyledi.

Saurik, yaptığı bu açıklama ile “neredeyse hazır” derken işinin zorlu olduğuna atıfta bulunduğu görülüyor. iOS 11 için Cydia’nın yayımlanmasının ardından gerekli duyuruyu sitemizde yapacak ve talimatları sizlerle paylaşacağız.

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. ios 10.3.1 de bekliyodum ona gelcek jb diye. şimdi 11.2.1 e güncelleyim mi ki? ilgili konuya hakim biri cevap yazarsa çok sevinirim. teşekkürler..

  2. Applefoni bey acaba 11.2.1 için jb çıkar mı cayır cayır güncelleme geliyor beklesek mi üst sürümler geçsek mi?

Comments are closed.