iOS 11 Kullanımı Artıyor!

ios-11

Mixpanel şirketi tarafından toplanan ve analiz edilen verilere göre, resmi olarak yayınlanmasından bir ay sonra, iOS 11 güncellemesinin cihazların %54.49’una yüklenmiş olduğu belirtiliyor. iOS 11 ilk kez 19 Eylül’de piyasaya sürüldü ve iOS 10 sürümünün benimsenmesi ile karşılaştırıldığında ilk zamanlarda bu benimsenme azdı. İlk zamanlarda cihazların sadece %25’ine yüklenen iOS 11 sürümünün kullanımı zamanla artıyor.

teknik destek

Apple, yeni işletim sisteminin kullanıma sunulmasından bu yana keşfedilen hataları ve sorunları çözmek için bugüne kadar iOS 11’e yönelik üç güncelleme yayınladı. En son güncelleme olan iOS 11.0.3, dokunmatik geri bildirim ve buna benzer bir çok sorunu çözmüştü.

ios11analitik

Geçmişteki iOS güncellemeleri ile kıyaslandığında iOS 11’in yüklenme oranları oldukça fazla ve iOS 11.1 güncellemesi ile bu oranların artması bekleniyor. iOS 11.1 güncellemesi, Erişilebilirlik özelliğinin hatalı çalışmasına neden olan bazı hataları ve WPA2 Wi-Fi güvenlik açıklarını kapatıyor. Apple’ın iOS 11.1’i iPhone X ile beraber yani 30 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında yayınlayacağını tahmin ediyoruz.

müşteri hizmetleri