İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11 Kullanımı Ciddi Oranda Artış Gösterdi!

Apple’ın Geliştiriciler için App Store destek sayfasında bugün paylaştığı yeni istatistiklere göre, iOS 11 şu anda iOS cihazlarının yüzde 52’sine yüklenmiş durumda.

Apple, iOS 11’i yayınlamasından bu yana ilk kez App Store destek sayfasını güncelledi ve ilk kez iOS 11’in resmi kullanım oranını paylaşmış oldu.

Daha önce, analizleri birbiri ile tamamen farklılık gösteren analiz şirketlerinin verilerini dikkate alıyordur ve Mixpanel tarafından paylaşılan verilere göre iOS 11 yüklü iOS cihaz sayısının oranı yaklaşık yüzde 66 seviyesindeydi.

iOS 11 Kullanım Oranı Kasım

Apple’ın paylaştığı verilere göre cihazların yüzde 52’sinde iOS 11 yüklü iken yüzde 38’inde halen iOS 10 yüklü. Geriye kalan yüzde 10’luk kısım ise iOS 9 veya daha önceki iOS sürümünü çalıştırıyor.

iOS 11’in benimsenme oranı geçen yıl aynı dönemde yayınlanan iOS 10’a göre oldukça yavaş ancak peşi sıra yayınlanan ara güncellemeler ile benimsenme oranında istikrarlı bir artış yaşanıyor.

Apple şimdiye kadar iOS 11 için en büyük ara güncelleme olarak iOS 11.1’i yayınladı. Bu sürümde çeşitli hata düzeltmeleri, performans iyileştirmelerinin yanısıra yeni Unicode 10 emojileri ve 3D Touch Uygulama Değiştirici özelliği yeniden kullanıma sunuldu.

[affiliate_news id=”24336″]

Şu anda geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları ile test aşamasında olan iOS 11.2 yakın gelecekte herkese açık olarak yayınlanacak ve muhtemelen bu adım iOS 11 kullanım oranını artıran bir halem olacak.