İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11, macOS 10.13, tvOS 11 Public Beta 1 Çok Yakında Yayınlanıyor!

Apple, bu ayın başlarında gerçekleştirdiği WWDC 2017 etkinliğinin açılış konuşmasında beklenildiği gibi macOS, iOS, watchOS ve tvOS’un yeni sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu. Hiçbirisi sonbahara kadar yayınlanmayacak ancak geliştiricilerle birlikte Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için de kullanılabilir olacaklar. Apple, bu bağlamda iOS 11, macOS 10.13 ve tvOS 11’i Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için ilk public betalarını çok yakında kullanıma sunacak.

teknik destek

Apple’ın bu uygulaması birkaç yıldır devam diyor ve iOS ve macOS’un beta sürümleri geliştiricilerle birlikte public beta olarak Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için de kullanılabilir oluyor. Şirket bu sefer farklı bir adım atarak, 4. nesil Apple TV için tasarlanan tvOS 11’in de public beta sürümünü yayınlayacak.

Ne yazık ki public betaların ne zaman yayınlanacağı ile ilgili net bir tarih söz konusu değil. Ancak önümüzdeki ayın ortasına kadar iOS 11 public beta 1, macOS 10.13 public beta 1 ve tvOS 11 public beta 1’in yayınlanacak. O zamana kadar bekleyebilir veya alternatif yöntemlerle geliştirici betalarını cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Bu noktada şiddetle beklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü genelde public betalarda, geliştirici betalarında sıkıntılara neden olan sorunlar çözülmüş oluyor.

Halka Açık Beta Yazılım Programı ile ilgili detaylara ve programa katılımla ilgili detayları ise ilgili rehberimizden ulaşabilirsiniz.

teknik destek