İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11 Mesajlar Uygulamasındaki Sorun Can Sıkıyor!

Apple, Çarşamba günü birçok hata düzeltmesi ile iOS 11.2.1 güncellemesini yayımladı ancak bir başka yaygın sorunun halen devam ettiği ve pek çok cihazı etkilediği ortaya çıktı.

teknik destek

Mesajlar uygulamasında görülen emoji sorunu yalnızca iOS 11’in belirli sürümlerini çalıştıran cihazları etkiliyor. Sorunun, iOS 11.1.2 ve üstü sürümlerde görüldüğü ve iPhone, iPad ve iPod touch modellerini etkilediğini söyleyelim.

Sorunu deneyimlemek için Mesajlar uygulamasında temiz bir görüşme başlatarak herhangi bir kişiye ilk olarak tek bir emoji gönderin. Bu adımdan sonra uygulamanın arayüzünün üst kısmının tamamen kaybolduğunu ve uygulamayı kapanmaya zorlanıp yeniden açana kadar kullanamadığınızı göreceksiniz. Sorun hem SMS hem de iMessage görüşmelerinde yaşanıyor.

iOS 11 Mesajlar Uygulaması Emoji Sorunu

Sorun her ne kadar küçük ve doğrudan kullanımı etkilemiyor olsa da, sahip olduğu pek çok sorun ve güvenlik açığı ile kullanıcılarına “artık yeter!” dedirten iOS 11’in bir başka soruna daha sahip olması anlamına geliyor.

Apple, şimdiye kadar yayınladığı sekiz resmi iOS 11 güncellemesi ile tespiti yapılan pek çok sorunu giderdi ancak o kadar fazla sorun var ki şirketin tamamına yetişemediği görülüyor. Apple’ın yakın zamanda Mesajlar uygulamasını etkileyen bu sorundan haberdar olduğu ve yakın zamanda düzeltme içeren bir başka güncellemeyi yayınlayacağı belirtiliyor. Kısacası, çok yakında Apple’ın iOS 11.2.2 güncellemesini yayımladığını görmememiz için hiçbir neden yok.

teknik destek