İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11 Nasıl Olacak? İşte Beklenen iOS 11 Özelliklerini Gösteren Konsept Video

Yayınlanan yeni bir iOS 11 konsept videosu, Apple’ın iOS 11ile karanlık mod (darke mode), grup FaceTime görüşmesi ve iPhone’da bölünmüş ekran gibi bir yığın yeni özelliğin sunulanileceğini gösteriyor.

teknik destek

Sistem genelindeki karanlık mod özelliği iOS için en çok istenilen özellikler listesinin en üstünde yer alıyor ve konsept video uygulama genelinde varsayılan beyaz temayı değiştiren Gece Modu benzeri bir özelliği hayal ediyor. Artık Tiyatro Modu’nun bu özellik için kullanılmayacağını biliyoruz bu sebeple özellik için isimlendirme Karanlık Mod olarak öngörülmüş.

Video, kilit ekranında iOS’ta birden fazla kullanıcı hesabının nasıl çalışabileceğini de göstermektedir. Apple, bir sınıfta iPad’ler için bu tür bir özelliği zaten kullanıyor ancak bu özellik iOS 10’da eğitim için sınırlandırılmış durumda.

Videoda ilginç olan, grup FaceTime görüşmesi yapılabilmesidir mümkün kılındığının gösterilmesi. Ocak ayında bu yönde bir söylenti ortaya atılmış ve Apple’ın iOS 11 için bu özellik üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Konsept videonun yapımcısı ayrıca iPhone için bölünmüş ekran özelliğinide hayal ediyor.

iOS 11 için hazırlanan bu konsept videoda daha pek çok özellik hayal edilerek gösteriliyor. Apple, 5 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2017’de iOS 11’i tanıtacak.

Aşağıdan konsept videoyu izleyebilirsiniz:

müşteri hizmetleri