iOS 11 Ne Zaman Yayınlanacak? İşte iOS 11’in Yayınlanma Tarihi

Apple, bugünkü WWDC 2017 etkinliğinde büyük bir merakla beklenen iOS 11‘i tanıttı ve en yeni iOS sürümü ile ilgili tüm geliştirmelerini etkinlikte paylaştı. Gördükleri karşısında tatmin olan iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları iOS 11’in ne zaman yayınlanacağını merak ediyorlar. Bu haberimizde, Apple’ın verdiği iOS 11 yayınlanma tarihini sizlerle paylaşıyoruz.

teknik destek

iOS 11 beta 1‘i şu anda kayıtlı geliştirici hesabı olanlar tarafından Apple Geliştirici Merkezi üzerinden indirilebiliyor. Böylece Apple’ın beta sürecini başlattığını söyleyebiliriz. Apple, iOS 11 güncellemesini Temmuz ayı içerisinde Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için de yayınlanarak test sürecini istikrarlı hale getirecek.

iOS 11 Ne Zaman Yayınlanacak?

iOS 11 güncellemesi, yaklaşık üç ay boyunca geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcılarıyla birlikte test edilecek. Bu sürecin ardından, Eylül ayı içinde, iPhone 7s/7s Plus ve iPhone 8’in tanıtıldığı günün hemen ardından, muhtemelen bir hafta içerisinde yayınlanacak.

Apple, en yeni iPhone lansman tarihini henüz netleştirmediği için iOS 11’in GM yani final sürümünün hangi tarihte yayınlanacağını net olarak olarak paylaşmıyor, Eylül ayında diyerek geçiştiriyor olsa da sürecin bu şekilde işleyeceğini belirtelim.

müşteri hizmetleri