iOS 11 Özellik İstek Listesi: Günlük Duvar Kağıtları

iOS 11 Duvar Kağıdı

İstikrarlı yapısı ve sunduğu uygulama kalitesi nedeniyle iOS’u seviyorum. Apple, her yıl iOS’u daha iyi kılmak için bir şeyler yapıyor. Bununla birlikte, iOS 11 ile Apple’ın görünüşte küçük ama önemli bir özelliği yazılımına eklemesini istiyorum: otomatik değişen günlük duvar kağıtları.

teknik destek

iOS 11’e sadece birkaç ay uzaklıktayız ve umarım bu sefer Apple, otomatik olarak kullanıcıların günlük duvar kağıtlarını değiştirebileceği bir seçeneği bize sunar. En azından bunun için bir API erişimini geliştiricilerin kullanımına açar ki böylece üçüncü taraf uygulamalar tarafından istenilen işlevsellik sunulabilir.

Bu özelliği çok alakasız veya önemsiz görerek es geçmeden önce, Apple’ın iOS’ta günlük olarak otomatik değişen duvar kağıtlarını seçebileceğimiz bir seçenek eklemesini neden istediğime daha yakından bakalım.

iPhone ve iPad, her ikisi de mükemmel Ratina ekranlara sahipler. Cihazlardaki görüntüler, Samsung ve LG cihazlarında bulunan AMOLED ekran panelleri kadar piksel yoğunluğuna sahip değil ancak bu durum, Apple’ın Retina ekranlarına bakmanın hala güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Her yeni iOS ve iPhone ile birlikte Apple, ekranların daha geniş renk gamına ulaşmasını sağlıyor ve ekranların canlılığını arttırıyor ve bunu göstermek için yeni sistem duvar kağıtlarını kullanımımıza sunuyor. Bununla birlikte, tüm bu duvar kağıtlarından sadece bir tanesini seçebiliyorsunuz ve aylarca belkide yıllarda tek bir duvar kağıdına mecbur bırakılıyorsunuz. Öyle ki, iPhone’u kutusundan çıkarttıktan yıllar sonra bile aynı duvar kağıdını kullanan insanların olduğunu biliyorum.

Ve benim gibi, hala düzenli olarak elle duvar kağıdı değiştirmenin sıkıcı sürecini takip eden biri olarak, yerleşik duvar kağıtlarından çok hızlı sıkılıyorum. Ardından, App Store’dan duvar kağıtları uygulamaları yüklüyor veya Google’da yeni duvar kağıdı için ava çıkıyorum. Elbetteki bir şeyler bulmak kolay ancak çözünürlük noktasında sınıfta kaldığımız bir gerçek.

Android tarafındaysa işler daha kolay. Google’ın kendi duvar kağıdı uygulamasında, bir “Günlük Duvar Kağıdı” seçeneği mevcut. Buradan beğendiğiniz kategorilerde duvar kağıtlarından herhangi birisini seçebilirsiniz ve bu duvar kağıdı mümkün olan en yüksek çözünürlükte cihazınızın arka planını süslemeye başlar. Hepsi bu değil. Ayrıca, Android için mükemmel bir duvar kağıdı indirmeniz için geliştirilmiş üçüncü taraf bir uygulama mevcuttur: Muzei. Muzei şu anda Google Play Store’da en popüler 100 uygulamadan bir tanesidir.

Yeni bir duvar kağıdı, sıkıcı iOS ana ekranını yeni gibi hissettirmeye yardımcı olur ancak düzenli olarak duvar kağıdını değiştirmenin sıkıcı sürecini takip etmek daha sıkıcıdır. Eminim iOS 11, bir takım yeni özellikleri ile birlikte gelecektir. Bu özelliklerden bir tanesinin de otomatik değişen günlük duvar kağıtları olmasını arzu ediyorum. Böylece her gün daha taze bir Kilit Ekranı veya Ana Ekrana bakabiliriz.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Başkan bu tuşu kitlediğinde sesi değişseler on numre olur yaw

Comments are closed.