İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11, Pil Ömrü Performansı ile iOS 10’u Gerisinde Bırakmaya Başladı

iOS 11’in GM yani final sürümünün yayınlanmasına artık oldukça kısa bir süre kaldı ve pek çok iOS aygıt kullanıcısı büyük bir merakla en yeni iOS sürümünü bekliyor. Cupertino merkezli şirket, özellikle iPhone 8 için iOS 11’i en verimli hale getirmek için etkin çalışmalar yapıyor. Şu ana kadar yedi iOS 11 betası yayınlandı ve muhtemelen 1 veya 2 tane daha beta yayınlanacak.

En son yayınlanan iOS 11 beta 7 sürümünün en ilginç ve etkileyici yönlerinden birisi, iOS 10.3.x’e göre daha iyi pil performansı gösteriyor olması. Öyle ki, adeta iOS 11 beta 7 bir beta sürümünden öte herkese açık iOS sürümü hissi veriyor. Bu da Apple’ın hataları giderme ve performans geliştirmeleri noktasında yaptığı çalışmanın etkinliğini gösteriyor.

Apple, son üç betadan bu yana gözle görülür değişikliklerden öte kaputun altında geliştirmelere odaklandı. Bu nedenle, şirketin bu çalışmalarının pil ömrü ve performans noktasında hissedildiğini görmemiz bir sürpriz değil. Pek çok iOS 11 beta kullanıcısına göre de zaten son beta ile iOS 11’in pil ömrü çarpıcı bir şekilde iyileşti ve artık final sürümünün yayınlanmasına hazırmış hissini veriyor.

Yine de kısmi çalışmaların yapılması gerektiği de bir gerçek. Örnek olarak, Tinder veya Snapchat gibi bazı üçüncü taraf uygulamaları iOS 11 beta 7’de uzun süre kullandığınızda iPhone’un çarpıcı bir şekilde ısındığı hissediliyor. Bu durum veya sorun Mesajlar uygulaması gibi belirli yerleşik uygulamalarda da mevcut. Ancak Apple’ın gelecek beta sürümü veya sürümleri ile bu sorunlarını gidermesini bekliyoruz.

Siz de iOS 11 beta 7’yi kullanıyorsanız, iOS 11’in artık uyumlu tüm 64 bit cihazlar için yayınlanmaya hazır olduğunu hissediyorsunuzdur.

iOS 11 beta 7/iOS 11 public beta 6 kullanıcısıysanız görüşlerinizi, deneyimlerinizi yorum alanından paylaşabilirsiniz.

3 Yorum

  1. mehmet ali secilmis mehmet ali secilmis 7 Eylül 2017

    merhaba benim ipad 2 /[email protected]/ bu email bi arkadas tarefenda yapeldi ipad yazilim atem ipad acilmiyor emaili yapan arkadas bise haterlamiyom diyor 4 sene asag yukar oluyor fotrayida kaybetik neyapmam lazem ipad copemi ateyim benim oglum benim adem mehmet ali secilmis benim emailimde/[email protected]/ lutfen yardimci olun ipad calente deyilder kendimizin selam ve sagelar

  2. My/Pc Teknoloji My/Pc Teknoloji 25 Ağustos 2017

    Şu ana kadar gördüğüm tek sorun mesajlar bölümünde imessage kapatılsa bile simgelerin silinememesi. App store simgesi silinemiyor. Umarım tam sürümde düzeltirler.

  3. Emre Emre 24 Ağustos 2017

    Kesinlikle son betada gözle görülür bir iyileşme var. Pil ve kullanımda ciddi gelişmeler var neredeyse tam sürüm gibi işleyiş hissi veriyor.

Yorumlar kapatıldı.