iOS 11 Public Beta 1 Yayınlandı

iOS 11 Public Beta

Apple bugün, geliştiriciler için 5 Haziran’da başlattığı iOS 11 test sürecini genişleterek Beta Yazılım Programı kullanıcılarını da bu sürece dahil etti ve iOS 11 public beta 1‘i program kullanıcıları için yayınladı.

teknik destek

iOS 11 public beta 1 şimdi programa kayıtlı kullanıcılar için indirilebilir durumda. Güncellemeyi edinebilmek için Apple’ın Beta Yazılım Programı sayfasından gerekli olan iOS 11 konfigürasyon profilini cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Ardından OTA yolu ile Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla güncellemeyi edinebilirsiniz.

Başlangıç olarak ilk halka açık iOS 11 betasının geliştiriciler için mevcut olan iOS 11 beta 2 ile herhangi bir farkının olmadığını söyleyebiliriz. iOS 11 beta 2 ile birlikte kullanım açısından sorun çıkartan pek çok problem giderilmiş durumda ancak henüz beklenen istikrar yakalanabilmiş değil. Yine de kullanılabilirlik açısından büyük sorunlar çıkartmadığı bir gerçek.

iOS 11 public betayı yükleyeceğiniz cihazınızı güncellemeye hazırlamak için öncelikle iTunes ve iCloud yedeklemelerini eksiksiz bir şekilde yapmanızı öneririz. Çünkü iOS 11 public betadan iOS 10’a geri dönmek isterseniz verileriniz kullanılamaz hale gelebilir. Buna dikkat ederek güncellemeyi cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iOS 11’in ilk betasının ve ikinci betasının getirdiği tüm yeniliklere, değişikliklere ise ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Özellikle iOS 11’e ilk bakış yazımıza muhakkak göz atmanızı öneririz.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. Her büyük İos sürümü büyük köklü değişikliklerle geliyor (arka planda veya ön planda) ve bu değişiklikleri eski cihazların donanımları kaldırmayabiliyor. bu yüzden diyebiliriz ki yeni güncellemeler istemeden eski cihazları yavaşlatabiliyor ve yine bundan dolayı 2 yılda bir iphone donanım güncellemesi yapmak şarttır.
    dipnot: burada yazılanlar mac için de geçerli

  2. Bir macera arayıp yükledim fakat iphone 6 plusta şuanda ciddi kasma ve hatalar mevcut. İnşallah yakın zamanda yeni betalar gelirde sorunlar çözülür.

Comments are closed.