iOS 11 Public Beta 2 Yayınlandı

iOS 11 Public Beta

Apple bugün, iOS 11 public beta 2’yi dün geliştiriciler için iOS 11 beta 3‘ü yayınlamasından bir gün sonra yayınladı. iOS 11 public beta 2, bu hafta başında yayınlanan üçüncü geliştirici beta sürümüne karşılık geliyor.

teknik destek

Apple’ın beta yazılım programına kaydolan kullanıcılar, uygun konfigürasyon dosyasını bir iOS cihazına yükledikten sonra OTA yolu ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü) iOS 11 beta güncellemesinin en yeni genel beta sürümünü cihazlarına yükleyebilirler.

Beta yazılım programına katılmak isteyenler, Apple’ın beta test web sitesinde kaydolabilir ve bundan sonrası için iOS, macOS ve tvOS betalarına erişim sağlayabilirler. Beta sürümler, kararlı olmadıkları ve birçok hata içerebileceklerinden dolayı ikincil bir aygıta kurulmalıdırlar.

iOS 11, yeni bir Kilit ekranı deneyimi, özelleştirilebilir ve yeniden tasarlanmış Kontrol Merkezi de dahil olmak üzere ufak tasarım değişikliklerini beraberinde getiriyor. iOS 11 ile Siri daha akıllı, daha doğal bir sese sahip ve daha fazlası kullanılabilir; Mesajlar uygulaması, kişiden kişiye Apple Pay’a desteğine sahip; Notlar uygulamasında, aranabilir el yazısı ve belge tarama özelliği kullanılabilir ve Müzik uygulaması, çalma listelerini arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar.

Yeni bir Dosya uygulaması, iOS cihazlarında dosya yönetimini geliştirir ve iPad’de, cihaz üzerinde çoklu görev performansı geliştiren Sürükle ve Bırak için yeni bir Dock ve Uygulama Değiştirici desteği kullanılabilir. iOS 11’de tamamen yenilenmiş App Store kullanıma sunuluyor, fotoğraflar ve videolar artık daha az yer kaplıyorlar. iMessages yazışmalarınız iCloud’da saklanıyor ve geliştiriciler, yeni etkileyici, geliştirilmiş sanal gerçeklik uygulamalarını ve oyunlarını oluşturmak için ARKit gibi yeni araçlara sahipler.

Bu hafta piyasaya çıkan iOS 11 beta 3 yenilikleri ve değişikliklerine ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

müşteri hizmetleri

4 Comments

  1. Multitask sorunu düzelmiş. Control centerdeki wifi ve Bluetooth kısayolları hala aç kapa görevini yapamıyor. Ayarlar ingilizce. İlk betaya göre menü geçişleri biraz daha hızlı diyebilirim. Ama hala telefonda ısınmalar mevcut. İphone 6 plus.

Comments are closed.