İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’de Denetim Merkezi’ni Özelleştirebilirsiniz!

Apple, iOS 11 ile kullanıcı tarafında beklenen pek çok değişikliği yaptı ve kullanımımıza sundu. Bu değişikliklerden belkide en önemlisi Denetim Merkezi yani Kontrol Merkezi üzerinde yapıldı. Artık Denetim Merkezi‘nde görünecek ek denetimler eklemek, çıkarmak ve onları sıralamak mümkün.

teknik destek

Ayarlar > Denetim Merkezi menüsü üzerinden kendinize göre özelleştirme yapabilirsiniz. Peki ne gibi özelleştirme yapılabiliyor? Bunun cevabı oldukça basit. Henüz üçüncü parti uygulama desteği söz konusu değil ama yerleşik uygulamalar için denetim ekleme veya çıkarma yapmak mümkün.

IMG_2373

IMG_2374

Mesela Denetim Merkezi’nden El Feneri’ni, Sayaç’ı, Hesap Makinesi’ni veya Kamera’yı çıkarabilir bunların veya bunlara ek olarak Alarm, Büyüteç, Düşük Güç Modu gibi çoğu zaman elinizin altında olmasını istediğiniz denetimleri Denetim Merkezi’ne dahil edebilirsiniz. İşin güzel yanı ise, ekleme ve çıkarma yapmakta herhangi bir sınırın olmaması. Bu denetimleri dilediğiniz gibi sıralamanız da mümkün.

Her geçen gün iOS 11 ile Apple’ın oldukça yerinde değişiklikler yaptığını keşfediyoruz. Keşfettiğimiz her yeni iOS 11 özelliklerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

teknik destek