İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’de Henüz Kullanıma Sunulmamış İlginç Özellikler Keşfedildi!

iOS 11’in derinliklerinde gelecekte kullanıma sunulmak için bekletilen bir dizi özellik keşfedildi. Bu özelliklere ait kod parçacıkları geliştirici Guilherme Rambo tarafından iOS 11 beta sürümlerinin derinliklerinde bulundu.

teknik destek

Rambo’ya göre bu kodlar Mayıs ayında oluşturulup iOS 11’e dahil edilmiş ancak henüz kullanılabilir olarak sunulmuyorlar.

iOS 11 ile henüz kullanıma sunulmayan bu özellikleri göstermek için hazırlanan ilk 13 saniyelik videoda Kilit Ekranı gösteriliyor. Videoda Kilit Ekranı’nın görünümü ve işlevsellikleri ilk bakışta mevcut Kilit Ekranı’na benziyor gibi dursa da küçük değişiklikler var.

Ekranı yukarıdan aşağı doğru hızlıca kaydırdığınızda Kilit Ekranı açılıyor. Ekranı sağa doğru hızlıca kaydırdığınızda widget görünümü, sola doğru hızlıca kaydırdığınızda ise Kamera’yı değil Kontrol Merkezi görünümü açılıyor.

İkinci video, App Switcher (Uygulama Değiştirici) farklı bir uygulamasını gösteriyor. Ana ekran düğmesine iki kez dokunmak yerine ana ekranda Kontrol Merkezi’ni açmak için yukarı kaydırma hareketini hızlıca yaptığınızda  Uygulama Değiştirici açılıyor. Kontrol Merkezi ise ekranın sağ tarafından erişilebilir olarak bırakılmış.

iOS 11’in geçerli beta sürümlerinde Ana Ekran’da ike ekranı yukarı doğru hızlıca kaydırdığınızda Uygulama Değiştirici değil Kontrol Merkezi açılıyor ancak video, Uygulama Değiştirici’nin bir iPad’de nasıl çalıştığını anımsatıyor.

Elbette Apple’ın iPhone’da iPad’deki Uygulama Değiştirici işlevselliğini taklit etmesi planlanmış olabilir. Bununla birlikte, videoların, ana ekran düğmesinden yoksun olan iPhone 8’in piyasaya sürüldükten sonra iOS 11 ile nasıl çalışacağı hakkında bize fikir sunuyor.

Yakında çıkacak olan iPhone 8 ile iOS 11’in kullanılma biçiminde önemli değişiklikler olacaksa bunu yakında öğreneceğiz. Apple’ın yeni iPhone’unu Eylül ayında tanıtmasını bekliyoruz ve geçmiş etkinlik tarihleri ​​herhangi bir gösterge olarak görülecek olursa bu yılki lansmana iki ila üç hafta kaldığını söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Olgay Keskin Olgay Keskin 22 Ağustos 2017

    Haberlerde görmemiş olabilirim ama bir özellik daha dikkatimi çekti. IOS 11 de artık safari üzerinde keychain de bulunan şifreleri görebiliyoruz. her hangi bir şifre ekranında parolalar dediğimizde artık tümünü görüp istediğimizi seçebiliyoruz ve şifreleri de görebiliyoruz

Yorumlar kapatıldı.