iOS 11’de iPhone için Sürükle ve Bırak Özelliğinin Yer Aldığı Keşfedildi!

iOS 11 iPhone Sürükle ve Bırak Özelliği

iOS 11‘in çarpıcı özelliklerinden birisi de, iPad kullanıcılarının bağlantılar ve görüntüler gibi şeyleri uygulamalar arasında kolayca taşımasını sağlayan Sürükle ve Bırak özelliğidir. Bu özellik şu anda sadece iPad kullanıcıları için sınırlandırılmış durumda. Son tespitlere göre Apple bunu değiştirmek ve iPhone’lar için de bu özelliği kullanılabilir kılmak için çalışmalar yapıyor.

teknik destek <

Geliştirici Steven Troughton-Smith, uygulamalar arası Sürükle ve Bırak özelliğinin iPhone’da nasıl çalıştığını tüm detayları ile keşfetti.

Smith, iPhone’da Sürükle ve Bırak özelliğinin şu anda iOS Dosyalar uygulamasının derinlerine gizlendiğini ancak Apple tarafından iPhone için potansiyel bir özellik olarak test edildiğini ve kullanılabilir bir özellik olarak kabul edildiğini açıklayan bir dizi tweet’ler attı.

Sürükle ve Bırak, iPad’de olduğu gibi aynı şekilde iPhone’da da çalışıyor. Örneğin, bir resim dosyasını Fotoğraflar’dan albümler arasında veya hatta bir Mesaj dizisine sürüklemeyi destekliyor. Bağlantıları ve yer imlerini sürüklemeye de destekliyor.

En önmeli soru ise Apple’ın bu özellik için ne yapmayı planladığı. Şu anda, Sürükle ve Bırak standart iOS 11 beta kullanıcıları tarafından değil daha çok iOS simülatörü aracılığıyla etkinleştirilebilir. Smith, Apple’ın iPhone 8 ile ekrana entegre bir düğme için Sürükle ve Bırak özelliğini kullanıma sunacağını tahmin ettiğini söylüyor.

Smith ayrıca, insanların Sürükle ve Bırak özelliğinin iPhone’larında kullanmak isteyeceklerini ve bu özelliğin Jailbreak geliştiricileri tarafından tümüyle kopyalanacağını, böylece daha fazla kişi için kullanılabilir olacağını beklediğini dile getiriyor.

Apple, iPhone 8 için Sürükle ve Bırak özelliğinin gerçekten kullanıma sunacaksa Eylül ayına kadar beklemek zorunda kalacağız.

müşteri hizmetleri