İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’de QR Kodlarını Doğrudan Kamera Uygulaması ile Taramak Mümkün!

Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 11’in geliştirici odaklı beta sürecini başlatması ile dün, iOS Kamera uygulamasının doğrudan QR kodlarını tarayabildiği ortaya çıktı. Mevcut durumda kullanıcılar, iPhone’u, iPad’i veya iPod touch’ı bir kodu taramak için kullanmak istiyorlarsa, üçüncü parti QR kod tarama uygulaması bulmalılar ve indirmeleri gerekiyor.

teknik destek

Ancak iOS 11 bu sonbaharda piyasaya çıktığında Kamera uygulaması doğrudan tüm kullanıcılara bir QR kodu tarama imkanını varsayılan olarak sağlayacak. Bazı beta kullanıcıları bu özelliğin bir görüntüsünü paylaşmak için bazı tweetler attılar ve belirttiğimiz gibi, açık bir şekilde görülüyor ki Kamera uygulaması bir QR kodu algıladığı zaman açılır bir bildirim sunuyor yani QR kodları taramak için kullanılabiliyor.

Bu özelliği göstermek için paylaşılan bazı örneklere baktığımızda, bir Wi-Fi ağına katılmak, kişileri eklemek ve muhtemel QR kod teknolojisinin kullanıldığı tüm fırsatları değerlendirmek mümkün. Bu özellik iOS 11’de varsayılan olarak açıktır ancak Ayarlar > Kamera menüsünden kapatılabiliyor.

teknik destek